رنگ سال 98 و 2019 پنتون؛ رنگ مد امسال برای لباس و دکوراسیون چه رنگی است؟

موسسه پنتون طی 19 سال گذشته با بهره گیری از متخصصین حرفه ای در زمینه روانشناسی رنگ ها قبل از فرا رسیدن سال جدید میلادی یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب کرده و معرفی می کنند.

اگر شما نیز از دسته افرادی هستید که به رنگ سال اهمیت زیادی داده و برای رنگ آمیزی و دکوراسیون منزل یا انتخاب لباس و غیره سعی می کنید از رنگ هر سال استفاده کنید در ادامه مطلب با پرشین استار همراه شوید تا با رنگ سال 98 و 2019 آشنا شویم.

پنتون این بار و برای انتخاب رنگ سال 2019 به تنوع رنگ در اعماق اقیانوس ها توجه کرده و رنگ مرجانی را به عنوان رنگ سال 2019 در نظر گرفته است.

رنگ مرجانی، رنگ سال 98 و 2019
رنگ مرجانی، رنگ سال 98 و 2019

رنگ مرجانی چه رنگی است؟

رنگ مرجانی از رنگ های گرم مابین قرمز و نارنجی است که از دو بخش قرمز و یک بخش زرد تشکیل شده است. اگرچه رنگ مرجانی به رنگ های خانواده صورتی شباهت دارد اما پنتون این رنگ را سایه شاد و پرجنب و جوش و در عین حال ملایم از رنگ نارنجی با ته مایه زرد توصیف کرده است.

رنگ مرجانی نماد چیست؟

رنگ مرجانی رنگی روح بخش و زنانه است که نماد شادی، خوش بینی و سعادت است و باعث افزایش انرژی شده و استفاده از این رنگ در نقاشی اتاق باعث ایجاد گرما و صمیمیت خاصی در فضای خانه خواهد شد.

طیف رنگ های مرجانی شامل رنگ گلبهی، صورتی مرجانی، مرجانی روشن، قرمز مرجانی و مرجانی تیره می باشد.

دکوراسیون اتاق خواب با رنگ مرجانی
دکوراسیون اتاق خواب با رنگ مرجانی

رنگ مرجانی با چه رنگ هایی ست می شود؟

ترکیب رنگ مرجانی با رنگ های آبی تیفانی و سفید فوق العاده خیره کننده است اگرچه با رنگ های گرم مانند زرد نیز جذاب به نظر می رسد و با رنگ آبی مایل به سرمه ای (آبی ناوی) نیز به خوبی ست می شود.

روانشناسی رنگ مرجانی رنگ سال 98
روانشناسی رنگ مرجانی رنگ سال 98

نکات جالب درباره رنگ مرجانی

  • این رنگ از نوعی جانوران دریایی به نام مرجان ها گرفته شده است.
  • رنگ مرجانی جایگاه خاصی در معنویت داشته و سالیان سال است که عارفان و افراد معنوی از لباس های به رنگ مرجانی و زعفرانی برای افزایش بیداری و آگاهی درونی استفاده می کنند.
  • در برخی فرقه های هندوئیسم، رنگ قرمز مرجانی به جای قرمز به عنوان اولین چاکراها در فلسفه هندو استفاده می شود.
  • رنگ مرجانی نمادی از زندگی مدرن نیز محسوب می شود و بسیاری از دختران جوان برای انتخاب رنگ دکوراسیون اتاق یا ست کردن لباس های خود از این رنگ ملایم و زیبا بهره می برند.

منبع: pantone adweek energyandvibration qz