بهترین راه ها و روش های رسیدن به سلامتی خوشبختی در زندگی

آیا تا به حال این موضوع توجه کرده اید که طولی نمی کشد که از تغییرات و رژیم های غذایی تان دست بردارید و به روش های قبلی تان برگردید؟

روش های رسیدن به خوشبختی در زندگی
روش های رسیدن به خوشبختی در زندگی

این به این دلیل است که ما بندگان عادت هستیم و برای دیدن تغییرات مثبت طولانی مدت در زندگی مان باید در جهت بهبود عادت هایمان تلاش کنیم. دستیابی به یک زندگی سالم تر و شادتر کاری سخت و طاقت فرسا نیست ولی قرار نیست یکباره به آن برسیم.

در این مقاله با راه ها و روش های رسیدن به سلامتی و خوشبختی در زندگی در طی دو هفته آشنا خواهید شد. با پرشین استار همراه باشید؛

روز اول : آب بیشتری بنوشید

بدن ما برای عملکرد صحیح به آب احتیاج دارد و چون نمی توانیم آب را ذخیره کنیم لازم است هر روز آن بنوشیم. آب برای بیشتر عملکرد های بدن ما مورد نیاز است و اتفاق نظر کلی این است که افراد بالغ باید روزانه حداقل دو لیتر آب بنوشند.

روزانه هدف تان دو لیتر باشد اما اگر باز هم احساس تشنگی کردید کمی بیشتر بنوشید.

روز دوم : در مورد نوشیدنی ها تجدید نظر کنید

این مورد باید برای شما راحت تر باشد زیرا مصرف آب بدن تان را افزایش داده اید.

دفعه بعدی که نوشیدنی برداشتید می خواهم از خود بپرسید آیا این برای من خوب است؟ نوشیدنی های قندی مقدار زیادی کالری دارند و هیچ ماده مغذی ندارند و مصرف منظم آن ممکن است منجر به افزایش وزن، چاقی، کاهش استحکام استخوان و پوسیدگی دندان شود.

به جای آن ها نوشیدن آب یا چای سبز را امتحان کنید. چای سبز به طور بالقوه می تواند شما را در برابر بیماری های قلبی محافظت کند و قهوه (کمتر از 4 بار در روز) می تواند به محافظت در برابر دیابت نوع 2 کمک کند.

روز سوم : با فکر غذا بخورید

وقت آن است که خوردن در هنگام راه رفتن، در زمان تماشای تلویزیون و یا در هنگام رانندگی را ترک کنیم و به چیزی که در دهان مان می گذاریم توجه کنیم.

از این به بعد می خواهم حواس تان به آن چه می خورید باشد. از خود بپرسید آیا این غذا به بدن من مواد مغذی مورد نیاز را می رساند؟

همچنین، شروع به تمرین موارد زیر کنید؛ فقط در زمان گرسنگی غذا بخورید، هنگامی که سیر هستید غذا را کنار بگذارید و سرعت غذا خوردن را کم کنید.

هضم از دهان شروع می شود بنابراین جویدن بیشتر غذا تقریبا 20 بار قبل از بلع باعث عملکرد بهتر معده و روده شما می شود.

روز چهارم : به اندازه کافی بخوابید

همه ما می دانیم که چقدر مهم است که بخوابیم و  وقتی نمی خوابیم چقدر احساس خستگی می کنیم. تحقیقات نشان می دهد که میزان ایده آل خواب ممکن است هفت ساعت در شب باشد اگر چه ممکن است برخی از افراد بیشتر به خواب نیاز داشته باشند.

در این مورد هم به بدن تان گوش دهید و ببیند چه مقدار از خواب می تواند به شما بهترین احساس را بدهد.

روز پنجم : خرید غذا های بی ارزش را متوقف کنید

مقاومت در برابر وسوسه خوردن غذا های مورد علاقه شما مانند فست فود ها وقتی روبه رو شما هستند بسیار دشوار است. می گویید یک لقمه کوچک که ضرری ندارد بعد می بینید که یک بسته چیپس یک بسته شکلات و کلی بستنی را خورده اید.

از وسوسه اجتناب کنید و فقط خرید آن ها را متوقف کنید. از شر تمام مواد قندی، چربی و شور خلاص شوید. کابینت ها و یخچال تان را تمیز کنید و حتی از رفتن به سمت آن ها در فروشگاه ها مواد غذایی پرهیز کنید.

روز ششم : محصولات کم چرب و فاقد چربی را رها کنید

یکی از فراگیر ترین افسانه های غذایی این نظریه است که مصرف چربی در رژیم غذایی باعث چاقی شما می شود اما حقیقتا مصرف بیش از حد هر ماده مغذی (یعنی کربوهیدرات، پروتئین یا چربی) منجر به افزایش وزن می شود.

واقعیت این است که چربی به مواد غذایی عطر و طعم می دهد و هنگامی که حذف می شود به طور معمول شیرین کننده ها و طعم دهنده های مصنوعی به جای آن اضافه می شوند.

روز هفتم : عشق ورزیدن به خودتان را تمرین کنید

شما تمرین ها را به روز هفتم رسانده اید! که نیاز به قدردانی جدی و عشق به خود دارد. تغییر عادت های بد ما یک برنامه سخت است و اگر به موارد بالا پایبند باشید حدس می زنم که خیلی سخت کار کرده اید بنابراین امروز برای اختصاص دادن مقداری وقت برای خودتان است.

کاری انجام دهید که باعث خوشحالی شما شود و یا برخی از این تکنیک های عشق به خود را تمرین کنید. به خود و آن چه تاکنون به دست آورده اید افتخار کنید! شما در نیمه راه هستید.

روز هشتم : مصرف قند را کاهش دهید

ما قبلا روی کاهش نوشیدنی های شیرین کار کرده ایم اما اکنون زمان آن رسیده است که در موارد دیگر هم مصرف کمتری داشته باشیم. من می دانم که این برای برخی می تواند یک چالش بزرگ باشد فقط پیشنهاد می کنم که مقدار قند مصرفی تان را هر روز کم کم کاهش دهید.

تعداد زیادی مطالعه، تحقیق و نظریه در مورد این که چرا مقدار زیادی قند برای سلامتی شما مضر است وجود دارد به نظر من بیش از حد هر چیزی برای سلامتی شما مضر است.

روز نهم : میوه ها و سبزیجات بیشتری به رژیم غذایی خود اضافه کنید

وقتی می دانید که خوردن بیشتر میوه و سبزیجات سلامتی شما را بهبود می بخشد چه چیزی مانع تو می شود؟ امروز می خواهم شما لیستی از میوه ها و سبزیجات مختلفی که دوست دارید بخورید و این که چگونه می خواهید تعداد بیشتری از آن ها را به رژیم خود اضافه کنید تهیه کنید.

روز دهم : صبح مقداری پروتئین بخورید

برخلاف تصور رایج تحقیقات اخیر نشان داده است که ممکن است لاغری با خوردن صبحانه که گاهی مهمترین وعده غذایی روز تصور می شود، اتفاق نیفتد.

به نظر من خوردن صبحانه سالم با پروتئین به کنترل اشتها من کمک می کند و ذهن آزاد و روشنی به من می دهد. صبحانه های با میزان پروتئین بالا با کاهش گرلین هورمونی که احساس گرسنگی را تحریک می کند در خون موثرتر از صبحانه های پر کربوهیدرات است.

پروتئین را بخورید و احساس خود را بعد از آن ببینید. سپس روز بعد این احساس را با صبحانه ی روزانه تان مقایسه کنید. فکر می کنم از دیدن تفاوت شگفت زده خواهید شد. فقط مطمئن شوید که وقتی صبحانه را مانند روز های عادی می خورید از مصرف زیاد قند و غلات فرآوری شده اجتناب می کنید آن ها واقعا برای شما سودی ندارند.

روز یازدهم : مسواک خود را عوض کنید

انجمن دندانپزشکی آمریکا توصیه می کند هر سه تا چهار ماه یک بار سر مسواک برقی یا مسواک معمولی خود را تعویض کنید. مسواک شما محل زندگی میکروارگانیسم های دهان و همچنین محیطی است که در آن نگهداری می شود.

تعویض منظم مسواک باعث کاهش تعداد باکتری هایی می شود که مسواک در معرض آن قرار گرفته و اطمینان حاصل می کنید که دندان های شما همیشه به خوبی تمیز می شوند.

روز دوازدهم : در طول روز ورزش های پنهانی انجام دهید

وقت آن است که آن بدن زرق و برق دار تان را به حرکت در آورید. شما می دانید که چه کاری باید انجام دهید، فقط باید متعهد شوید و آن را انجام دهید. در این جا چند مورد درباره ی چگونگی تمرین ها در طول روز آمده است :

  • همیشه از پله ها استفاده کنید
  • وقتی دستشویی تمام شد، 20 حرکت اسکات انجام دهید
  • از وقت ناهار خود استفاده کنید تا در بیرون قدم بزنید
  • کمی دورتر از محل کار ماشین خود را پارک کنید و از پیاده روی لذت ببرید
  • شب قبل از نشستن روی کاناپه، 25 جک جامپینگ، 25 کرانچ و 25 دراز نشست انجام دهید
  • در حالی که مشغول آشپزی، تمیز کردن، کار و هر چیز هستید برقصید

روز سیزدهم : غذای خود را آماده کنید

آماده کردن وعده های غذایی یکی از بهترین روش هایی است که برای حفظ رژیم غذایی سالم می شناسم.

وقتی تنقلات و وعده های غذایی خوشمزه و سالم در یخچال یا فریزر آماده استفاده داریم به احتمال زیاد آن ها را انتخاب می کنیم تا یک گزینه آسان مثل فست فود ها. پیشنهاد من این است که هر روز بعد از ظهر یا یک روز در هفته را انتخاب کنید و به تهیه ی غذای خود اختصاص دهید.

روز چهاردهم : هر روز چیزی را پیدا کنید که قدردان آن باشید (حق شناسی)

افراد خوشحال به خاطر این که همه چی در زندگی آن ها شگفت انگیز و عالی است خوشحال نیستند بلکه شاد بودن را انتخاب می کنند، در هر شرایطی به دنبال خوبی ها می گردند، آن ها انتخاب می کنند که حامی خودشان باشند و تصمیم می گیرند در زندگی خودشان را الویت قرار دهند.

بنابراین از این به بعد هر روز می خواهم شما حداقل یک چیز را پیدا کنید که از آن سپاسگزار هستید.

چالش چهارده روزه کامل شد!

قدم های بعدی شما رقصیدن، برخی تمرین ها برای دوست داشتن خودت و سپس بررسی این است که کدام قسمت از زندگی تان به کمی تغییر نیاز دارد. ادامه دهید، شما می توانید این کار را انجام دهید و لیاقت آن را دارید!

در ادامه بخوانید : چگونه یک زندگی شاد و سالم داشته باشیم؟

منبع : lifehack