شرکت تبلیغاتی و هویت برند در یک نگاه

آیا می دانید شرکت تبلیغاتی نسخه ی نجات بخش کسب و کارها است؟

هویت برند یک مفهوم مهم و اساسی در راستای پروسه ی برندسازی است که می تواند یک برند یا سازمان یا شرکت را در بازار در جایگاه برتری نسبت به رقبا قرار دهد.

شرکت تبلیغاتی و هویت برند
شرکت تبلیغاتی و هویت برند

تصویر برند در حقیقت مربوط به چگونگی نگاه مشتری به برند است ، اما هویت برند مجموعه ای از عناصر سمعی، بصری و دیگر مواردی است که بیانگر برند و شکل دهنده تصویر آن می باشد

در واقع تصویر برند مجموعه ای از برداشت ها و تصوراتی است که تمام ساختار یک برند، با تمام نقاط قوت و ضعف آن شکل می گیرد.

بعنوان مثال برند اپل شعارش “متفاوت فکر کن” می باشد. خیلی واضح در همه موارد حتی لوگوی این شرکت نیز این تعریف را می بینیم.

تفاوت در طراحی، تفاوت در سیستم عامل و تفاوت در نحوه تعامل کاربر، محصولات این برند را متمایز و تصویر یک محصول خاص و متمایز را در ذهن مشتری تداعی می کند. در واقع تفاوت با دیگران شاخصه اصلی این برند است.

یک مدیر موفق باید با تببین گام هایی در مدیریت شخصیت سازمان یا همان هویت سازمانی می تواند شاخص های رفتاری و عملکردی سازمان را بشدت بهبود بخشد و در چشم مشتریان بازار، جایگاهی رفیع تر به برند بدهد.

در واقع با بهبود طرح های استراتژیک سازمان یا شرکت یا برند می توان آن شرکت را در ذهن مخاطبان بهتر جلوه داد.

برند سازی حاوی تمام ابعاد و جنبه ‌های ایجاد هویت تجاری و فردی است. برند سازی تنها موجب افزایش صدای برند و آگاهی از برند در میان مشتری ها نخواهد شد ، بلکه موجب ایجاد هویت برند و بالا بردن ارزش برند است.

این مورد که جایگاه یابی برند است و با برند سازی محقق می شود می تواند باعث افزایش فروش محصولات و خدمات ان برند شده و نیز با بالا بردن ارزش برند، قیمت کالا و خدمات آن برند را نیز بالا ببرد.

البته در مسیر برند سازی، یا همان برندینگ ، تخصص های زیادی لازم می باشد. بعنوان مثال متخصصان بازاریابی ، بازاریابی الکترونیک، رفتار شناسی و روان شناسی مشتری، تبلیغات، گرافیک، و … باید با هم هم فکری نمایند تا یک فرآیند برندسازی به موفقیت نایل شود از این رو باید کار را به دست متخصصین سپرد.

آژانس های برندسازی یا که شرکت تبلیغاتی هستند، در این زمینه می توانند عصای دست کسب و کارها باشند.

زیرا تمام این تخصص های ذکر شده و تخصصان این موارد را در یک مجموعه جمع کرده اند و با یک کار گروهی قوی می توانند برند ها را به بهترین جارگاه در ذهن مشتریان و در بازار برسانند.
با تشکر / شرکت هویت برند ادریس