بیوگرافی، عکس ها و حقایق جالب درباره شهاب حسینی و همسر و فرزندانش

عکس شهاب حسینی
عکس شهاب حسینی

شهاب حسینی (Shahab Hosseini) بازیگر، کارگردان و مجری ایرانی در تاریخ 14 بهمن سال 1352 در تهران متولد شده است. نام کامل این بازیگر سید شهاب الدین حسینی تنکابنی می باشد.

قد شهاب حسینی 1.80 متر است.

زندگی نامه شهاب حسینی

شهاب حسینی در یک خانواده پنج نفره بزرگ شده و اولین فرزند خانواده اش می باشد. او بعد از گرفتن مدرک دیپلم، در رشته روانشناسی دانشگاه تهران به تحصیل پرداخت اما آن را نیمه کاره رها کرد.

شهاب حسینی با گویندگی رادیو وارد عرصه هنر شده و فعالیت در تلویزیون را از سال 1377 و با کار مجری گری برنامه هایی همچون اکسیژن آغاز کرده است.

شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری
شهاب حسینی و همسرش پریچهر قنبری

فیلم شناسی شهاب حسینی

شهاب حسینی سال 1379 با بازی در سریال پس از باران وارد دنیای بازیگری شد و سال 1380 برای اولین بار در فیلم سینمایی رخساره حضور پیدا کرد.

از فیلم های معروف شهاب حسینی می توان به واکنش پنجم با بازی نیکی کریمی، این زن حرف نمی زند در کنار کتایون ریاحی، زهر عسل با بازی مهناز افشار، قتل آنلاین با بازی جمشید هاشم پور، بچه های ابدی در کنار الهام حمیدی، محیا، دل شکسته، سوپر استار با بازی سارا خوئینی ها، درباره الی با بازی گلشیفته فراهانی و برف روی شیروانی داغ اشاره کرد.

او در فیلم های معروفی همچون جدایی نادر از سیمین با بازی لیلا حاتمی، هیس! دخترها فریاد نمی زنند با بازی طناز طباطبایی، حوض نقاشی در کنار نگار جواهریان، ساکن طبقه وسط، دوران عاشقی با بازی لیلا حاتمی، فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی و با بازی ترانه علیدوستی و هزارتو در کنار ساره بیات حضور داشته است.

جدیدترین فیلم شهاب حسینی فیلم مست عشق است که درباره زندگی مولانا ساخته شده و پارسا پیروزفر نیز در آن به ایفای نقش پرداخته است.

شهاب حسینی
شهاب حسینی

شهاب حسینی در سریال های وکیل، پلیس جوان، تب سرد، رقص پرواز، مدار صفر درجه، شوق پرواز، سرزمین کهن و سریال شهرزاد نیز بازی کرده است.

این بازیگر برای فیلم سوپر استار برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد شده و برای فیلم فروشنده جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن را به خانه برده است.

از دیگر جوایز بین المللی او می توان به جایزه بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم اکشن ان آمریکا برای فیلم هیس! دخترها فریاد نمی زنند و جایزه بهترین کارگردانی برای فیلم ساکن طبقه وسط اشاره کرد.

شهاب حسینی در فیلم ساکن طبقه وسط علاوه بر کارگردانی به عنوان بازیگر نیز ظاهر شده و 38 نقش متفاوت را اجرا کرده است.

ازدواج و همسر شهاب حسینی

شهاب حسینی در سال 1374 و قبل از آن که به صورت حرفه ای وارد دنیای بازیگری شود با پریچهر قنبری در دانشگاه آشنا شده و ازدواج کردند. حاصل این ازدواج دو فرزند پسر به نام های محمد امین (متولد سال 1382) و امیر علی (متولد سال 1390) می باشد.

شهاب حسینی و همسر و پسرانش محمدامین و امیرعلی
شهاب حسینی و همسر و پسرانش محمدامین و امیرعلی

حقایق جالب درباره شهاب حسینی

  • دو خواهر و یک برادر دارد.
  • اصالتش به تنکابن مازندران برمی گردد.
  • دانشگاه را برای مهاجرت به کانادا نیمه کاره رها کرد اما سفرش نیز انجام نشد.
  • جایزه اش در جشنواره کن را به مردم ایران و بخشی از آن را که خود در آن سهیم بوده به منجی بشریت تقدیم کرده است.
  • بازی در 38 نقش متفاوت در فیلم ساکن طبقه وسط به نوعی رکورد جهانی محسوب می شود.
  • در فیلم ساکن طبقه وسط با همسرش همبازی بوده است.
  • به همراه برادر و چند تن از دوستانش گروه موسیقی هفت را تاسیس کرده که تاکنون چهار آلبوم منتشر کرده است.