طراحی دکوراسیون اتاق پذیرایی و نشیمن به رنگ مشکی

رنگ مشکی یکی از رنگ هایی است که استفاده از آن در هر فضایی کاربرد دارد و باعث مدرن تر شدن هر اتاقی می شود. این که بخواهید در حمام یا اتاق خواب تان از این رنگ استفاده کنید خیلی انتخاب سختی نخواهد بود اما در مورد اتاق نشیمن موضوع کمی متفاوت است و نیاز به جسارت بیشتری خواهید داشت.

در ادامه این مقاله به بررسی کاربرد رنگ مشکی یا سیاه برای طراحی دکوراسیون و چیدمان اتاق پذیرایی و نشیمن می پردازیم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. در این اتاق نشیمن زیبا دیوار های سیاه مات با یک دیوار باریک و طلایی خیره کننده جفت شده اند و همانگونه که می بینید ترکیبی زیبا را خلق کرده اند.

دکوراسیون اتاق نشیمن مشکی طلایی
دکوراسیون اتاق نشیمن مشکی طلایی

2. فرشی با بافت های بزرگ، مبلمانی مدرن و یک میز قهوه لوکس مرمر به همراه یک چراغ زمینی منحصر به فرد ترکیب زیبای دیوارها را کامل می کنند.

دکوراسیون سیاه و طلایی اتاق نشیمن
دکوراسیون سیاه و طلایی اتاق نشیمن

3. یک اثر هنری از یک فیل به عنوان یک نقطه کانونی جذاب در این اتاق عمل می کند. دقت کنید که آویز های مشکی سقفی چطور با زیرکی به فضای سفید این تابلو ورود پیدا کرده اند.

دکوراسیون مشکی و طوسی اتاق نشیمن
دکوراسیون مشکی و طوسی اتاق نشیمن

4. میز های قهوه مرمر به رنگ سفید در مقابل مبلمان و در میانه اتاق وظیفه ایجاد تعادل را بر عهده دارند.

مبلمان تیره
مبلمان تیره

5. سمت دیگر اتاق کمی کاربردی تر است. دیوار مشکی مقابل علاوه بر تلویزیون تعداد زیادی کتاب را نیز در خود جای داده و با استفاده مبتکرانه از یک درب شیشه ای امکان محافظت از فضای کتابخانه را فراهم آورده است.

دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون
دکوراسیون دیوار پشت تلویزیون

6. در هر فضای داخلی که به اندازه کافی از نور طبیعی خورشید بهره مند باشد می توان از عناصر تیره استفاده کرد. این صندلی راحتی در مقابل پنجره برای استراحت بسیار عالی به نظر می رسد.

اتاق نشیمن رنگ مشکی
اتاق نشیمن رنگ مشکی

7. رنگ مشکی واقعا یک رنگ عالی برای دیوار تلوزیون است چرا که می تواند با صفحه تلویزیون یک ترکیب یک پارچه را ایجاد نماید.

اتاق نشیمن سیاه
اتاق نشیمن سیاه

8. اتاق نشیمن تیره این آپارتمان در کنار پیام نشاط آور “مثبت بمان” طراحی شده است. همانگونه که می بینید استفاده از درجات مختلف رنگ سیاه به این فضا غنا و عمق خاصی بخشیده است.

دکوراسیون سیاه سفید نشیمن
دکوراسیون سیاه سفید نشیمن

9. توجه داشته باشید که چگونه فضای مقابل تلویزیون شامل مبل های سیاه و سفید و یک دیوار خاکستری براق است که در گوشه ای بدون نور طبیعی زیاد واقع شده است. در عوض میز ناهاری و صندلی های یک دست سفید آن از نور آفتابی که از طریق پرده های حریر دریافت می کنند کاملا بهره می برند.

مبلمان راحتی مشکی
مبلمان راحتی مشکی

10. یک صفحه براق با نور پس زمینه توجه را به سمت پیام روی دیوار جلب می کند.

دکوراسیون دیوار پذیرایی
دکوراسیون دیوار پذیرایی

11. یک فضای تاریک در سمت تلویزیون و یک فضای کاملا روشن در سمت میز ناهار خوری. صندلی های ناهار خوری با شکل هندسی در نوع خود بی نظیرند.

دکوراسیون تیره روشن اتاق نشیمن
دکوراسیون تیره روشن اتاق نشیمن

12. میز قهوه زیبا و مینیمالیستی با دو کشوی مخفی برای نگه داشتن لوازم مختلف.

13. علاوه بر پانل روی دیوار نور پردازی های مخفی دیگری بر روی سقف و همچنین قسمت بالای تلویزیون مشاهده می شود.

دکوراسیون سیاه سفید نشیمن
دکوراسیون سیاه سفید نشیمن

14. این اتاق نشیمن با پانل های دیواری متعدد و استفاده از نور پس زمینه منحصر به فرد در لابه لای پانل ها در عین زیبایی حسی از شکوه و عمق را نیز به بیننده منتقل می کند.

این پانل های تیره به مدد نورهای مخفی که مابین آن ها تعبیه شده است طیف های مختلفی از رنگ خاکستری را نیز نمایش می دهند.

در سمت چپ دیوار نحوه چینش پانل ها فضای مناسبی را برای نگه داری کتاب ها فراهم آورده که باعث جذابیت بیشتر فضا هم شده است. کشوهای متعددی در بین این پانل ها مخفی شده اند. یک مجموعه بزرگ مبلمان چند تکه هم در مقابل تلویزیون و در برابر کتابخانه به خوبی قرار گرفته اند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی بزرگ
دکوراسیون اتاق پذیرایی بزرگ

15. تاریک، مرموز و مجلل. این اتاق نشیمن با سقف های بلند، لوستر های بزرگ سفید رنگ، سطوح براق مشکی و سنگ های مرمر با رگه های سفید در نوع خود قابل تحسین است.

آبشاری بی نظیر از سرخس ها از دیواری سرازیر شده و جلوه ای شکوهمند را به این فضا بخشیده است. میز های قهوه تودرتو از سنگ مرمر با پایه های طلایی با تم لوکس این فضا هماهنگی کاملی دارد.

دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک و مدرن
دکوراسیون اتاق پذیرایی شیک و مدرن

16. یک اتاق نشیمن سیاه و سفید کاملا هنری. دیوار سیاه رنگ تمام عناصر را گرد خود جمع کرده است.

یک پنل چوبی به عنوان قفسه و یک اثر هنری سیاه و سفید بر روی دیوار خودنمایی می کنند. در سمت دیگر اتاق و درست در نقطه مقابل دیوار سفید رنگ، پرده های بلند و سیاهی قرار گرفته که به طور حتم با کشیده شدن آن ها فضای اتاق به طور کامل متحول می شود.

دکوراسیون مشکی اتاق پذیرایی
دکوراسیون مشکی اتاق پذیرایی

17. یک اتاق نشیمن شاد با حضور رنگ های مشکی، سفید، زرد، فیروزه ای و سقف و دیوار های بتنی. دقت کنید که این عناصر متضاد تا چه حد هنرمندانه با یکدیگر ترکیب شده اند. نور های طبیعی هم از دو طرف این فضا را تحت تاثیر خود قرار داده است.

اتاق نشیمن مشکی
اتاق نشیمن مشکی

18. یک اتاق نشیمن دیگر با یک دیوار سیاه ابریشمی. لوستر های هندسی با اشکال متفاوتی که دارند به خوبی در مقابل این دیوار خود نمایی می کنند.

فرش زیگزاگی کف اتاق هم به لحاظ رنگ و طرح تناسب کاملی با محیط دارد. یک دیوار بلند بتنی هم بین فضای نشیمن و راه پله واقع شده است. پله های معلق راه پله در نوع خود جالب توجه هستند.

دکوراسیون اتاق پذیرایی لوکس
دکوراسیون اتاق پذیرایی لوکس

19. این دیوار مشکی مات آرامش و راحتی خاصی به این فضای نشیمن بخشیده است. پوشش پارکت کف اتاق با مبلمان مدرن کنار دیوار تناسب خوبی داشته و جلوه ای زیبا از طراحی کلاسیک را خلق کرده است.

فرش مشکی اتاق نشیمن
فرش مشکی اتاق نشیمن

20. این اتاق نشیمن ترکیبی از سبک های کلاسیک و مدرن است. تضاد شدیدی در بین عناصر مختلف موجود در این فضا دیده می شود، از گچ بری های فاخر سقفی گرفته تا مبلمان و نقاشی روی دیوار. این تضاد حتی در چراغ بازویی روی دیوار و چراغ زرد زمینی مقابلش هم دیده می شود.

رنگ تیره اتاق نشیمن
رنگ تیره اتاق نشیمن

21. سنگ های سیاه و سفید و خاکستری عمق بیشتری به طراحی این فضا بخشیده اند. یک شومینه مدرن در بین دیواری خاکستری رنگ تعبیه شده است. رگه هایی از رنگ طلایی بر روی سنگ های کف اتاق دیده می شود و در مجموع شاهد یک دکوراسیون داخلی جالب با چراغی بزرگ در وسط اتاق هستیم.

دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک
دکوراسیون اتاق پذیرایی کوچک

22. یک دیوار آجری سیاه با نقوش سفید و برجسته روی آن ویژگی خاصی به این فضای نشیمن بخشیده است.

دیوار مشکی اتاق نشیمن
دیوار مشکی اتاق نشیمن

در ادامه بخوانید : دکوراسیون اتاق خواب سیاه و سفید

منبع : home-designing