طرز تهیه لواشک آلو زرد و آلو قرمز در خانه

لواشک یکی از تنقلات خوشمزه ی تابستانی و مورد علاقه ی همه ی افراد در سنین مختلف است که با استفاده از انواع میوه های تابستانی از جمله آلو ها (آلو زرد و آلو قرمز یا آلو سیاه) تهیه می شود.

طرز تهیه لواشک آلو زرد و آلو قرمز
طرز تهیه لواشک آلو زرد و آلو قرمز

در ادامه این مقاله طرز تهیه لواشک آلو زرد و قرمز خانگی خوشمزه را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

چگونه لواشک آلو درست کنیم؟

مواد لازم

  • آلو زرد یا آلو قرمز – 1 کیلوگرم
  • آب – به مقدار لازم
  • نمک (اختیاری) – به مقدار لازم

طرز تهیه

1. در مرحله اول آلو ها را بشویید و اگر دوست دارید از وسط به دو نیم تقسیم کرده و هسته های آن ها را خارج کنید.

2. حالا آلو ها را درون یک قابلمه ی بزرگ بریزید و مقداری آب و اگر دوست داشتید نمک به آن اضافه کنید و با حرارت ملایم بگذارید پخته و له شوند. مواظب باشید که آلو ها ته نگیرند.

3. بعد از این که آلو ها به طور کامل له شدند قابلمه را از روی حرارت گاز بردارید و در گوشه ای قرار دهید تا آلو ها کمی خنک شوند سپس با کمک گوشت کوب برقی و یا مخلوط کن آلو ها را به صورت پوره در آورید.

(اگر هسته آلو ها را در مرحله ی اول خارج نکرده اید می توانید آلو ها را در درون سبدی قرار دهید و با کمک پشت قاشق آن ها را نرم تر کنید تا هسته ها خارج شوند و در نهایت آلو ها به پوره تبدیل شوند.)

چگونه لواشک را خشک کنیم؟

4. در این مرحله کف یک سینی بزرگ یک نایلون پهن کنید و پوره آلو را بر روی آن بریزید تا قطر آن نیم سانت شود، سپس پوره آلو را در درون سینی بریزید و با قطر نیم سانت پوره ها را در درون سینی پهن کنید.

5. سینی را به مدت 3 تا 4 ساعت زیر نور خورشید قرار دهید تا آب آن تبخیر شود و سپس به مدت 24 ساعت در جای خشک و خنک بگذارید تا سفت شده و لواشک شود.

6. لواشک آلو آماده است، آن را به شکل دلخواه برش بزنید، در ظرف ریخته و در یخچال نگهداری کنید.

علاوه بر این شما می توانید پوره آلو را درون یک سینی فر بریزید و در دمای 150 درجه سانتی گراد که از قبل گرم کرده اید به مدت ۱120 دقیقه قرار دهید تا آب آن خشک شده و لواشک شود.

با تشکر از سرکار خانم شهربانو صفری