شنای سوئدی (پوش آپ) چیست و چه مزایایی برای بدن دارد؟

اگر به شما بگویم یک تمرین ساده برای بهتر کردن اندام شما وجود دارد که می توانید در هر کجا انجام دهید واکنش تان چه خواهد بود؟

مزایای شنا سوئدی چیست؟
مزایای شنا سوئدی چیست؟

برخی از تمرینات ورزشی هستند که تنها باعث خوش اندام شدن شما نمی شوند بلکه در نوع خود موجب ترک عادت های بدی می شود که می تواند به بدن شما آسیب وارد کند.

یکی از این تمرینات شنای قدرتی است که به نام های شنا سوئدی یا پوش آپ هم شناخته می شود.

در این مقاله به بررسی شنای سوئدی یا پوش آپ و فواید و مزایای آن برای بدن می پردازیم. با پرشین استار همراه باشید؛

چرا باید شنای سوئدی انجام دهیم؟

بسیاری از افراد در حین انجام تمرینات ورزشی بیشتر از این که روی کیفیت متمرکز شوند بر روی کمیت تمرکز می کنند و تا زمانی که دچار آسیب دیدگی نشوند متوجه این اشتباه خود نخواهند شد.

در واقع در این حالت فرد ورزشکار حرکات ورزشی را به شکلی نا صحیح و ناقص ولی به دفعات زیاد انجام می دهد، در نتیجه دچار آسیب دیدگی در اثر انجام مکرر حرکات اشتباه می شود.

اما زمانی که به جای تعداد دفعات بر روی نحوه صحیح انجام تمرینات متمرکز شوید خواهید دید که به طور ناخودآگاه دفعات تکرار تمرین به میزان چشمگیری کاهش پیدا می کند.

اما این موضوع اصلا مهم نیست چرا که مهم ترین اتفاق همان اجرای صحیح حرکات و تاثیراتی است که برای سلامت جسمی شما در پی دارد. حال با توجه به این توضیحات به نظرتان بایستی بر روی کدام تمرینات تمرکز کنیم؟ پاسخ این است : شنای قدرتی!

شنای قدرتی یکی از ابتدایی ترین تمریناتی است که می توانید انجام دهید. این حرکت در عین سادگی قابل انجام در هر فضایی نیز هست بنابراین بدون شک می تواند یک انتخاب فوق العاده برای شما باشد.

شنای قدرتی یا شنا سوئدی یکی از مهم ترین و کارآمد ترین تمرینات برای تقویت بسیاری از عضلات بدن است با این وجود بسیاری از افراد هنگام انجام شنای شوئدی بیشتر مشغول شمردن تعداد دفعات انجام آن هستند و کمتر کسی توجه می کند که آیا این حرکت را به درستی اجرا می کند یا خیر؟

شاید باورش سخت باشد اما همین بی توجهی می تواند این تمرین ساده و کارآمد را به یک ورزش فاجعه بار و آسیب زا برای شما مبدل سازد.

شنای سوئدی چگونه بدن را سالم و اندام را ایده آل می کند؟

این تمرین شما را وادار می سازد که فشار های صحیحی را به عضلات خود وارد کرده و در نتیجه می تواند باعث کاهش وزن، تقویت عضلات و همچنین بهبود متابولیسم بدن تان شود.

شنا سوئدی چه فوایدی دارد؟

  • افزایش قدرت عضلانی
  • تقویت عضلات شکم
  • تقویت استخوان ها و جلوگیری از کاهش تراکم آن ها (ابتلا به پوکی استخوان)
  • افزایش قدرت عضلات در قفسه سینه
  • بهبود میزان سوخت و ساز بدن
  • افزایش حجم توده های عضلانی در قسمت پشت و جلوی بازوها
  • کاهش وزن و از بین بردن برجستگی معده در قسمت جلوی شکم
  • بهبود وضعیت کلی بدن

نحوه انجام صحیح حرکت شنا سوئدی

1. موقعیت بدن : لگن را به سمت عقب هدایت کرده و در این پوزیشن خود را محکم نگه دارید.

2. موقعیت بازوها : دست ها کاملا صاف و به صورت یک خط عمودی زیر شانه قرار بگیرد. مچ دست ها هم بایستی روی زمین باشد. از خم کردن آرنج ها به شدت خود داری کنید.

3. دامنه حرکتی : نبایستی تقلب کنید. باید به طور کامل بالا و پایین بروید. عادت به این کار کمی طول می کشد اما لطفا به هیچ عنوان به سراغ کمیت نروید. فراموش نکنید که این نحوه صحیح اجرای حرکت است که مهم بوده و تعداد دفعات انجام آن در وهله بعدی قرار دارد.

4. حرکت تیغه شانه ها : این موضوعی است که بسیاری از افراد آن را نادیده می گیرند و در نتیجه دچار آسیب دیدگی می شوند.

بایستی تمرکزتان بر این موضوع باشد که تیغه های شانه را به سمت پایین بیاورید. اما بر عکس خیلی ها فقط به بالا بردن تیغه های شانه فکر می کنند و این دقیقا بخش اشتباه کار آن هاست.

برای انجام این تمرین وقت بگذارید. از روزی 5 تا 10 دقیقه شروع کرده و به مرور این زمان را افزایش دهید. به تدریج خواهید دید که انجام این تمرین تا چه حد بر روی سلامتی و تناسب اندام شما تاثیر گذار خواهد بود.

در ادامه بخوانید : فواید ورزش در دوران بارداری چیست؟

منبع : lifehack