بیوگرافی کامل و عکس های دیدنی لیلا حاتمی و همسر و فرزندانش

عکس لیلا حاتمی
عکس لیلا حاتمی

لیلا حاتمی (Leila Hatami) هنرپیشه مشهور ایرانی در تاریخ 9 مهر ماه سال 1351 در تهران متولد شده است.

قد لیلا حاتمی 1.66 متر است.

زندگی نامه لیلا حاتمی

لیلا حاتمی دختر زنده یاد علی حاتمی – کارگردان صاحب نام ایرانی – و زری خوشکام – بازیگر سابق – می باشد. او تک فرزند خانواده اش است و پس از اخذ دیپلم در رشته ریاضی و فیزیک راهی کشور سوئیس شد تا در آن جا به تحصیلاتش در رشته مهندسی برق ادامه دهد.

خانم حاتمی پس از دو سال از رشته برق به ادبیات فرانسه تغییر رشته داد اما تحصیلاتش به خاطر بیماری پدرش به پایان نرسید و او سال 1375 به وطن بازگشت و پس از مرگ پدر در ایران ماندگار شد.

لیلا حاتمی به دلیل حضور پر رنگ پدر در دنیای سینما از کودکی در عرصه بازیگری فعالیت داشته که از آن جمله می توان به بازی در سریال هزاردستان، زیر گنبد کبود و فیلم کمال الملک اشاره کرد.

لیلا حاتمی و همسرش علی مصفا و فرزندانش مانی و عسل
لیلا حاتمی و همسر و دختر و پسرش

فیلم شناسی لیلا حاتمی

لیلا حاتمی پس از بازی در دو فیلم کمال الملک و دل شدگان به خارج از کشور رفت و پس از بازگشت در فیلم های مشهوری همچون لیلا کنار علی مصفا، شیدا با بازی پارسا پیروزفر، میکس در کنار خسرو شکیبایی، آب و آتش با حضور پرویز پرستویی، مربای شیرین، ارتفاع پست در کنار حمید فرخ نژاد، سیمای زنی در دوردست، سالاد فصل با بازی مهناز افشار، حکم با حضور عزت الله انتظامی، هر شب تنهایی با بازی حامد بهداد، بی پولی در کنار بهرام رادان و چهل سالگی در کنار محمدرضا فروتن حضور داشته است.

از دیگر فیلم های لیلا حاتمی می توان به پرسه در مه با بازی شهاب حسینی، چیزهایی هست که نمی دانی با بازی علی مصفا، سعادت آباد، جدایی نادر از سیمین به کارگردانی اصغر فرهادی و بازی پیمان معادی، نارنجی پوش، آشنایی با لیلا در کنار بهاره رهنما، در دنیای تو ساعت چند است؟، دوران عاشقی با حضور شهاب حسینی، من با بازی امیر جدیدی، رگ خواب با بازی کورش تهامی، بمب، یک عاشقانه، خوک، ما همه با هم هستیم کنار مهران مدیری، مردی بدون سایه کنار فرهاد اصلانی و قاتل و وحشی اشاره کرد.

خانم حاتمی بازی در سریال های کیف انگلیسی و پریدخت را نیز در کارنامه هنری خود دارد. او بارها در جشنواره های مختلف از جمله جشنواره کن به عنوان داور حضور داشته و جایزه های ملی و بین المللی متعددی دریافت کرده که از آن جمله می توان به جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر برای فیلم های بی پولی و رگ خواب اشاره کرد.

ازدواج و همسر لیلا حاتمی 

لیلا حاتمی سال 1378 در سن 27 سالگی با علی مصفا – بازیگر ایرانی – ازدواج کرد، آن ها تا پیش از ازدواج در چند فیلم و سریال با هم هم بازی بودند و پس از آن نیز بارها در فیلم های مختلف در کنار هم بازی کرده اند.

این زوج صاحب دو فرزند به نام های مانی و عسل شده اند.

مدتی خبر جدایی لیلا حاتمی و علی مصفا بر سر زبان ها افتاد که شایعه ای بیش نبوده است.

لیلا حاتمی
لیلا حاتمی

حقایق جالب درباره لیلا حاتمی

  • لیلا حاتمی و همسرش در حین بازی در فیلم لیلا به هم علاقه مند شدند.
  • در اکثر فیلم هایش در نقش زنی مستقل و از طبقات بالای اقتصادی یا فرهنگی ظاهر شده است.
  • در حال حاضر مدرک فوق دیپلم معماری داخلی دارد.
  • به زبان های مختلف از جمله انگلیسی، فرانسه و آلمانی صحبت می کند.
  • به عنوان مترجم نیز فعالیت می کند.