بیوگرافی کامل و عکس های مارتین فریمن و نامزدش آماندا ابینگتون و فرزندانش

مارتین فریمن (martin freeman) با نام کامل “مارتین جان کریستوفر فریمن” بازیگر و کمدین انگلیسی در تاریخ 8 سپتامبر سال 1971 در الدرشات همپشایر متولد شده است.

قد مارتین فریمن 1.69 متر است.

مارتین فریمن
مارتین فریمن

زندگی نامه مارتین فریمن

مارتین فریمن فرزند فیلومنا و جفری فریمن (افسر نیروی دریایی) است. او کوچک ترین فرزند خانواده هفت نفره فریمن می باشد و والدینش زمانی که او کودک بود از هم طلاق گرفتند.

مارتین بعد از جدایی پدر و مادر، با پدرش زندگی کرد اما زمانی که 10 ساله بود پدرش به دلیل حمله قلبی از دنیا رفت و او نزد مادر و ناپدری اش بزرگ شد.

فریمن در مدرسه سالسیان در چرتسی تحصیل کرد و پس از آن وارد کالج بروکلند شد. پس از اتمام تحصیلات در مدرسه مرکزی گفتار و درام ثبت نام کرده و در حداقل 18 نمایش تلویزیونی، 14 تولید تئاتر و چندین برنامه رادیویی حضور یافت.

فیلم شناسی مارتین فریمن

مارتین فریمن که بیشتر به خاطر بازی در نقش بیلبو بگینز در سه گانه هابیت و دکتر واتسن در سریال شرلوک به شهرت رسیده از سال 1998 و با نقش آفرینی در فیلم های کوتاه وارد عرصه بازیگری شد.

مارتین فریمن در نقش بیلبو بگینز در سه گانه هابیت
مارتین فریمن در نقش بیلبو بگینز در سه گانه هابیت

از جمله فیلم های مارتین فریمن می توان به علی جی اینداهاوس (2002)، عشق واقعی (2003) با بازی لیام نیسون، فداکاری (2007)، شب خوب (2007) با بازی گوئینیت پالترو، پلیس خفن (2007)، همه با هم (2007)، تماشای شب (2007)، هدف وحشی (2010) با بازی امیلی بلانت، شماره ات چنده (2011) با بازی کریس ایوانز، سه گانه هابیت به کارگردانی پیتر جکسون و با بازی ایان مک کلن، ته دنیا (2013)، مشکل وورمن (2013) با بازی تام هندلر، کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی (2016) با بازی کریس ایوانز و رابرت دی جونیور و پلنگ سیاه (2017) با بازی چادویک آرون بوزمن اشاره کرد.

این بازیگر در سریال هایی همچون فارگو و استارت آپ نیز حضور داشته است.

ازدواج و همسر مارتین فریمن

مارتین فریمن از سال 2000 با آماندا ابینگتون (بازیگر) رابطه داشته است، حاصل این رابطه دو فرزند به نام های جوزف (متولد سال 2006) و گریس (متولد سال 2008) می باشد.

عکس مارتین فریمن و آماندا ابینگتون
عکس مارتین فریمن و آماندا ابینگتون

این زوج که در فیلم ها و سریال هایی همچون شرلوک، رابینسون ها و همه با هم، همبازی بوده اند در سال 2016 از یکدیگر جدا شدند.

حقایق جالب درباره مارتین فریمن

  • ثروت مارتین فریمن 15 میلیون دلار برآورد شده است.
  • فریمن با سایمون پگ که پدرخوانده پسرش است دوستی نزدیک دارد.
  • گیاهخوار است.
  • تا سال 2016 گواهی نامه رانندگی نداشته، شایعه شده به خاطر رانندگی در سریال استارت آپ گواهی نامه گرفته، در بعضی کارهایش از جمله سریال شرلوک، بندیکت کمبربچ به جای او رانندگی می کرده است.
  • چپ دست است.
عکس مارتین فریمن و بندیکت کامبربچ
عکس مارتین فریمن و بندیکت کامبربچ
  • کاتولیک است.
  • از تبار انگلیسی ایرلندی می باشد.
  • از سن 9 تا 14 سالگی در تیم ملی اسکواش بریتانیا بازی کرده است.
  • برادر بزرگش تیم فریمن موسیقی دان است و در دهه 80 میلادی عضو گروه فریزر کروس بوده است، برادر دیگرش جیمی فریمن نوازنده و طراح وبسایت و عمویش کمدین استندآپ است.