بیوگرافی کامل و عکس های دیدنی محمدرضا فروتن و همسرش

عکس محمدرضا فروتن
عکس محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن (Mohammad Reza Foroutan) هنرپیشه معروف ایرانی در تاریخ 7 دی ماه سال 1347 در تهران متولد شده است.

قد محمدرضا فروتن 1.76 متر است.

زندگی نامه محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن در یک خانواده هفت نفره بزرگ شده و چهار خواهر دارد. او در رشته روانشناسی تحصیل کرده و در حال حاضر دانشجوی روانشناسی سلامت دانشگاه آزاد می باشد.

فروتن بازیگری را زیر نظر استاد سمندریان آموزش دیده و اولین تجربه بازیگری اش به سال 1373 برمی گردد. او که در آن زمان 26 ساله بود با فیلم هدف وارد عرصه سینما شد.

محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت
محمدرضا فروتن و همسرش سحر ابراهیمی ثابت

فیلم شناسی محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن از بازیگران پر کار در سینمای ایران است که به خصوص در دهه 70 و 80 به عنوان سوپر استار ایرانی به شهرت رسیده بود.

این بازیگر بازی در فیلم هایی همچون مرسدس در کنار پارسا پیروزفر، فریاد با بازی میترا حجار، دو زن با بازی نیکی کریمی، قرمز در کنار هدیه تهرانی، زیر پوست شهر کنار گلاب آدینه، اعتراض، متولد ماه مهر، شب یلدا، ملاقات با طوطی با بازی مهتاب کرامتی، سربازهای جمعه با بازی بهرام رادان، هشت پا و مجردها را در کارنامه هنری خود دارد.

از دیگر فیلم های او می توان به وقتی همه خواب بودند، اتوبوس شب در کنار خسرو شکیبایی، حس پنهان، کنعان با بازی ترانه علیدوستی، محاکمه در خیابان در کنار حامد بهداد، پستچی سه بار در نمی زند، دعوت، چهل سالگی با بازی لیلا حاتمی، دموکراسی تو روز روشن در کنار حمید فرخ نژاد، قصه ها، هیچ کجا هیچ کس، متروپل با بازی مهناز افشار، طبقه هساث در کنار رضا عطاران، شیفت شب با بازی لیلا زارع، خنده های آتوسا و سمفونی نهم با بازی مریلا زارعی اشاره کرد.

محمدرضا فروتن
محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن برای فیلم های مرسدس، کنعان، عیار 14 و چهل سالگی نامزد جایزه سیمرغ بلورین شده و برای دو فیلم به آهستگی و به آهستگی جایزه سیمرغ بلورین را به خانه برده است.

ازدواج و همسر محمدرضا فروتن

محمدرضا فروتن در سن 33 سالگی با سحر ابراهیمی ثابت ازدواج کرده است.