بیوگرافی کامل، حقایق جالب و عکس های مریل استریپ و همسر و فرزندانش

مریل استریپ (Meryl Streep) با نام کامل “مری لوئیس استریپ” بازیگر آمریکایی، در تاریخ 22 ژوئن سال 1949 در سامیت نیوجرسی متولد شد.

قد مریل استریپ 1.68 متر می باشد.

مریل استریپ
مریل استریپ

زندگی نامه مریل استریپ

مریل استریپ دختر مری ویلکینسون استریپ (بازیگر تبلیغاتی و ویراستار هنری) و هری ویلیام استریپ (فعال در زمینه دارو) می باشد. او دو برادر کوچک تر از خودش به نام های هری ویلیام استریپ III و دانا دیوید استریپ دارد که هر دو بازیگر هستند.

مادرش در سال 2001 و پدرش سال 2003 از دنیا رفته اند. به گفته استریپ، مادرش که هم از نظر ظاهر و رفتار بسیار شبیه بازیگر جودی دنچ بوده نقش مهمی در موفقیت های آینده مریل استریپ ایفا کرده است.

او همیشه با جملاتی مانند “مریل تو می تونی، مریل تو عالی هستی” به او اعتماد به نفس داده و مشوق اصلی دخترش بوده است.

مریل استریپ استعداد هنری خود را از دوران نوجوانی نشان داد، او در سن 12 سالگی برای آوازخوانی در مراسم مدرسه انتخاب شد و همین بهانه ای شد تا در کلاس های اپرا ثبت نام کند اما با وجود توانایی اش در این زمینه، بعد از 4 سال آواز را رها کرد.

عکس مریل استریپ در دوران جوانی
عکس مریل استریپ در دوران جوانی

در دوران دبیرستان در چند آموزشگاه بازیگری ثبت نام کرد، اما تنها بعد از حضور در نمایش “خانم جولی” در کالج واسار (سال 1969) بود که به طور جدی به تئاتر علاقه مند شد، او سال 1971 در رشته بازیگری از کالج واسار فارغ التحصیل و پس از آن در آموزشگاه تئاتر ییل پذیرفته شد.

حین تحصیل مدتی برای تامین مخارج به پیشخدمتی در هتل و تایپ پرداخت و پس از بازی در نمایش های متعدد، در سال 1975 با تجربه درخشان در زمینه تئاتر از این آموزشگاه فارغ التحصیل شد.

فیلم شناسی مریل استریپ

از مریل استریپ معمولا به عنوان بهترین بازیگر دورانش یاد می شود. او رکورد دار نامزدی جایزه اسکار می باشد و تاکنون 21 بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده است.

مریل استریپ دریافت 3 جایزه اسکار، 31 بار نامزدی جایزه گلدن گلاب و دریافت 8 جایزه گلدن گلوب را در کارنامه هنری خود دارد.

او که در ابتدا تمایلی به بازیگری سینما نداشت با دیدن بازی زیبای رابرت دنیرو در راننده تاکسی (1976) مجذوب این حرفه شد و پس از آن در چندین تست بازیگری ناموفق شرکت کرد.

سرانجام در سال 1977 و با ایفای نقش کوچکی در فیلم “جولیا” وارد عرصه بازیگری شد.

استریپ در طول سال های بازیگری خود برای بازی در فیلم های شکارچی گوزن (1978) با بازی رابرت دنیرو، زن ستوان فرانسوی (1981)، سیلک‌ وود (1983) با بازی کرت راسل، خارج از آفریقا (1985) با بازی رابرت ردفورد، آیرن وید (1987)، فریادی در تاریکی (1988)، کارت‌ پستال‌ هایی از لبه پرتگاه (1990) با بازی جان کیوساک، پل‌ های مدیسون کانتی (1995) با بازی کلینت ایستوود، یک چیز واقعی (1998)، موسیقی قلب (1999)، اقتباس (2002) با بازی نیکلاس کیج، شیطان پرادا می‌پوشد (2006)، تردید (2008) با بازی فیلیپ سیمور هافمن، جولی و جولیا (2009) با بازی امی آدامز، آگوست: اوسیج کانتی (2013) با بازی جولیا رابرتز، به سوی جنگل (2014) با بازی امیلی بلانت، لاورنس فاستر جکینز (2017) و پست (2018) با بازی تام هنکس نامزد جایزه اسکار شده است.

و سه فیلم کریمر علیه کریمر (1979)، انتخاب سوفی (1982) و بانوی آهنین (2011) جایزه اسکار را برای او به ارمغان آورده اند.

از دیگر فیلم های مریل استریپ می توان به منهتن با بازی وودی آلن، عاشق شدن با بازی رابرت دنیرو، قبل و بعد با بازی لیام نیسون، مرگ درخور اوست با بازی بروس ویلیس، اتاق ماروین با بازی دی کاپریو، ساعت ها با بازی نیکول کیدمن، کاندیدای منچوری با بازی دنزل واشنگتن، بهترین با بازی اوما تورمن، استرداد با بازی جک جیلنهال، شیرها برای بره‌ها با بازی تام کروز و بخشنده با بازی جف بریجز اشاره کرد.

ازدواج و همسر مریل استریپ

مریل استریپ بین سال های 1976 تا 1978 با جان کازال (بازیگر) رابطه نزدیکی داشت، کازال سال 1978 در اثر ابتلا به سرطان ریه درگذشت.

استریپ شش ماه پس از مرگ کازال، با دان گرامر (مجسمه ساز) ازدواج کرد.

عکس مریل استریپ و همسرش دان گرامر
عکس مریل استریپ و همسرش دان گرامر

حاصل این ازدواج 4 فرزند است: پسرش هنری ولف گرامر (متولد سال 1979) موسیقی دان است، دخترانش مامی ویلا گرامر (متولد سال 1983) و گریس جین گرامر (متولد سال 1986) هر دو بازیگر هستند و لوئیزا گرامر (1991) در زمینه مدلینگ فعالیت دارد.

حقایق جالب درباره مریل استریپ

 • ثروت مریل استریپ 90 میلیون دلار برآورد شده است.
 • برای بازی در فیلم :موسیقی قلب” به مدت هشت هفته هر روز 6 ساعت تمرین ویولون می کرد. او برای این فیلم جایگزین مدونا شده بود.
 • از هلیکوپتر می ترسد.
 • در دوران نوجوانی، به عنوان تشویق کننده تیم کوهنوردی دبیرستان فعال بود.
 • انحراف بینی شدیدی دارد اما از عمل جراحی زیبایی امتناع می کند.
 • برای فیلم گزارش اقلیت (2002) پیشنهاد شد اما نقش پیشنهادی به لوئیس اسمیت رسید.
عکس دختران مریل استریپ
عکس دختران مریل استریپ
 • در اوایل دوران بازیگری اش از بت دیویس که از ستاره های دوران خودش بود نامه ای دریافت کرد که استریپ را بازیگر برتری دانست که جای او را در آینده خواهد گرفت.
 • پدرش عاشق پیانو بوده و مادرش به خوانندگی علاقه داشته است.
 • رابرت دنیرو گفته که تمایل دارد با مریل استریپ هم بازی باشد.
 • در فیلم غروب (2007) با دخترش همبازی بوده است.
 • از طرفداران لئوناردو دی کاپریو است.
 • دوستی نزدیکی با ناتاشا ریچاردسون (بازیگر سابق) داشته است.
 • کل دستمزدش در فیلم زن آهنین را به موزه تاریخ زنان اهدا کرد.