بیوگرافی و عکس های جدید مهدی هاشمی و همسر و دخترش + ماجرای ازدواج دوم

مهدی هاشمی با نام کامل “میر مهدی هاشمی قرمزی” بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان می باشد که در تاریخ 16 آذر سال 1325 در لنگرود متولد شده است.

مهدی هاشمی در زمینه کارگردانی و فیلم نامه نویسی نیز فعالیت داشته است.

مهدی هاشمی
مهدی هاشمی

زندگی نامه مهدی هاشمی

مهدی هاشمی برادر بزرگ تر ناصر هاشمی (بازیگر) و همسر گلاب آدینه می باشد. او اولین بار در سال 1348 و با بازی در تئاتر و تشکیل گروه تئاتر پیاده به همراه داریوش فرهنگ وارد عرصه بازیگری شد و در سال 1352 در رشته هنرهای نمایشی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران فارغ التحصیل شد.

مهدی هاشمی که اخیرا خبر ازدواج مجددش با مهنوش صادقی در فضای مجازی دست به دست می شود حدود سال 1359 با گلاب آدینه بازیگر ایرانی ازدواج کرد، حاصل این ازدواج دختری به نام نورا هاشمی می باشد که سال 1362 متولد شده است.

عکس مهدی هاشمی و گلاب آدینه
عکس مهدی هاشمی و گلاب آدینه

ماجرای ازدواج مهدی هاشمی با مهنوش صادقی

مهنوش هاشمی بازیگر ایرانی روز جمعه هفتم تیرماه 98 با انتشار کلیپی در اینستاگرام اعلام کرد از مدت ها قبل همسر رسمی مهدی هاشمی است.

نورا هاشمی و گلاب آدینه نسبت به این خبر واکنش نشان داده و آن را تکذیب کردند این در حالیست که مهدی هاشمی با انتشار کلیپ هایی نه تنها ازدواج دومش با مهنوش صادقی را تایید کرده بلکه اعلام کرد او و گلاب آدینه مدت هاست به صورت توافقی جدا از هم زندگی کرده و تنها به دلیل پاره ای مسائل این مسئله را به صورت رسمی اعلام نکرده بودند.

عکس مهدی هاشمی و مهنوش صادقی
عکس مهدی هاشمی و مهنوش صادقی

مهدی هاشمی مهنوش صادقی را تنها همسر خود می داند.

فیلم ها و سریال های مهدی هاشمی

مهدی هاشمی در سال 1358 با فیلم سینمایی اش زنده باد … به کارگردانی خسرو سینایی وارد دنیای سینما شد و در سال 1363 و با بازی در سریال سلطان و شبان به کارگردانی داریوش فرهنگ به چهره شناخته شده ای در میان مردم تبدیل شد. او در این سریال با بازیگرانی همچون گلاب آدینه و سوسن تسلیمی هم بازی بود.

مهدی هاشمی و گلاب آدینه در سریال سلطان و شبان
مهدی هاشمی و گلاب آدینه در سریال سلطان و شبان

از جمله فیلم های معروف مهدی هاشمی می توان به تفنگ های سحرگاه در کنار جهانگیر الماسی، شکار خاموش با بازی علیرضا خمسه و گلاب آدینه، دو فیلم با یک بلیط با بازی داریوش ارجمند، همسر در کنار فاطمه معتمد آریا، الو الو من جوجو ام، هیچ با بازی باران کوثری، آقا یوسف در کنار هانیه توسلی، آلزایمر با بازی فرامرز قریبیان، خانه پدری با بازی شهاب حسینی، فرزند چهارم در کنار حامد بهداد، تراژدی با بازی بهرام رادان، سیانور با حضور هانیه توسلی و تگزاس 2 با بازی سام درخشانی اشاره کرد.

او در سریال هایی همچون سردار جنگل، هزاران چشم، طلسم شدگان، رقص پرواز، راه شب، روزگار قریب، کاراگاهان، اشک ها و لبخندها، دردسرهای عظیم 1 و 2، زعفرانی، علی البدل و گلشیفته خوش درخشیده است.

عکس مهدی هاشمی و دخترش نورا هاشمی
عکس مهدی هاشمی و دخترش نورا هاشمی

جوایز مهدی هاشمی

مهدی هاشمی برای فیلم های دو فیلم با یک بلیط (سال 1369)، آقا یوسف (1389) و آلزایمر (1389) برنده سیمرغ بلورین جشنواره فیلم فجر بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است.