بیوگرافی کامل و عکس های دیدنی مهرداد صدیقیان و خانواده اش

عکس مهرداد صدیقیان
عکس مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان (Mehrdad Sedighian) از هنرپیشه های جوان و خوش آتیه ایرانی می باشد در تاریخ 30 بهمن سال 1367 در تهران متولد شده است.

قد مهرداد صدیقیان 1.87 متر است.

زندگی نامه مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان از کودکی به بازیگری و سینما علاقه مند بوده و در تئاتر مدرسه فعالیت داشته است. او در رشته ریاضی تحصیل کرده و بعد از اخذ دیپلم به تحصیلاتش ادامه نداده است.

صدیقیان با این که در هیچ کلاس های بازیگری آموزش ندیده اما از آن جا که از کودکی درباره بازیگری مطالعه می کرده اطلاعات خوبی در این زمینه دارد.

این بازیگر چندین بار در تست های بازیگری شرکت کرد و سرانجام با دیدن تبلیغ تست بازیگری برای فیلم عصر جمعه در روزنامه برای بازی در این فیلم تست داد و برای نقش اول انتخاب شد. او در آن زمان 16 ساله بود.

مهرداد صدیقیان و پدر و مادر و برادرش مهدیار
مهرداد صدیقیان و خانواده اش

فیلم شناسی مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان در فیلم هایی همچون اتوبوس شب با بازی خسرو شکیبایی، دیوار با بازی گلشیفته فراهانی، پنهان در کنار فریبرز عرب نیا، یک خانواده محترم در کنار بابک حمیدیان، قاعده تصادف در کنار امیر جعفری، ناخواسته با بازی فرهاد قائمیان، مادر قلب اتمی با بازی ترانه علیدوستی و پگاه آهنگرانی، اروند در کنار سعید آقاخانی، لابی با بازی شهاب حسینی و مصطفی زمانی، زرد با بازی بهرام رادان و ساره بیات، ماجرای نیمروز در کنار احمد مهران فر، پدیده با بازی هدیه تهرانی، سمفونی نهم در کنار ساره بیات و حمید فرخ نژاد، سونامی با بازی بهرام رادان، طلا در کنار نگار جواهریان، ایده اصلی با بازی مریلا زارعی و لامینور حضور داشته است.

از سریال های معروف این بازیگر می توان به سقوط یک فرشته، حیرانی، دیوار، شاهگوش، مدینه و رقص روی شیشه اشاره کرد.

مهرداد صدیقیان برای فیلم اتوبوس شب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد در جشنواره خانه سینما را دریافت کرده و برای فیلم ماجرای نیمروز نامزد جایزه سیمرغ بلورین شده است.

ازدواج و همسر مهرداد صدیقیان

مهرداد صدیقیان هنوز ازدواج نکرده و مجرد است.

مهرداد صدیقیان
مهرداد صدیقیان

حقایق جالب درباره مهرداد صدیقیان

  • ورود زودهنگام در عرصه بازیگری – در سن 16 سالگی – باعث شد ادامه تحصیل ندهد، به گفته خودش قصد دارد در رشته هنر تحصیل کند.
  • مدتی است از تلویزیون کناره گیری کرده است.
  • در دوران مدرسه سرپرست گروه تئاتر مدرسه بوده و در حال حاضر نیز در زمینه تئاتر فعال است.
  • بازیگر ایرانی مورد علاقه اش خسرو شکیبایی است.
  • به پیتزا علاقه دارد.
  • به قول خودش مادرش عشق اول و آخر اوست.
  • عاشق هیجان و شهربازی است.
  • یکی از آرزوهایش بازی در فیلم های اصغر فرهادی می باشد.
  • یک برادر به نام مهدیار دارد.