بیوگرافی و عکس های مهنوش صادقی و ماجرای ازدواجش با مهدی هاشمی

مهنوش صادقی بازیگر و نویسنده ایرانی در تاریخ 6 مرداد سال 1351 در تهران متولد شده است.

مهنوش صادقی
مهنوش صادقی

زندگی نامه مهنوش صادقی

مهنوش صادقی از مدرسه هنر و ادبیات دیپلم بازیگری گرفته و در رشته طراحی صحنه و لباس از دانشگاه هنر و معماری فارغ التحصیل شده است. صادقی بازیگری را با تئاتر و در سال 1368 آغاز و در سال 1372 با بازی در فیلم جاده عشق وارد عرصه سینما شده است.

عکس مهنوش صادقی و خواهرش بهنوش
عکس مهنوش صادقی و خواهرش بهنوش

او یک خواهر به نام بهنوش صادقی (کارگردان) و یک برادر دارد.

مهنوش صادقی طی دهه 1380 به دلایل شخصی بسیار کم کار شد و تا سال 1390 حضور بسیار کمرنگی در دنیای فیلم و سریال داشت.

ماجرای ازدواج مهنوش صادقی با مهدی هاشمی

مهنوش صادقی در تاریخ 7 تیر سال 1398 کلیپی در فضای مجازی منتشر و از ازدواج چندین ساله اش با مهدی هاشمی بازیگر سرشناس ایرانی پرده برداشت. او پیش از این در چندین فیلم و سریال با مهدی هاشمی همکاری داشته است.

عکس مهنوش صادقی و همسرش مهدی هاشمی
عکس مهنوش صادقی و همسرش مهدی هاشمی

به دنبال این خبر اگرچه نورا هاشمی دختر مهدی هاشمی و گلاب آدینه آن را تکذیب کردند اما مهدی هاشمی با انتشار کلیپی این صحبت ها را تایید و اعلام کرد مهنوش صادقی همسر رسمی اش است و هاشمی و آدینه مدت هاست به صورت توافقی جدا از هم زندگی می کنند.

فیلم ها و سریال های مهنوش صادقی

از جمله فیلم های مهنوش صادقی می توان به معجزه خنده با بازی مهدی هاشمی، حکم با بازی عزت الله انتظامی و لیلا حاتمی و شعری که زندگی است به کارگردانی خواهرش اشاره کرد.

مهنوش صادقی در فیلم خانه دیگری
مهنوش صادقی در فیلم خانه دیگری

این بازیگر در سریال های کوه های سفید به کارگردانی مهدی هاشمی، جنگ 77 و ببخشید شما به کارگردانی مهران مدیری، نیلوفرانه، سایه ها، قصه های شهرک سینمایی با بازی رضا کیانیان و مهدی هاشمی، وکیل محله، محکومین با بازی لیلا زارع و پژمان بازغی، مستانه، پشت بام تهران با بازی کامبیز دیرباز و سام درخشانی و دردسرهای عظیم با بازی مهدی هاشمی و جواد عزتی حضور داشته است.

از جمله آثار مهنوش صادقی در زمینه نویسندگی می توان به خانه دیگری، پروتز و شعری که زندگی است اشاره کرد.