ایده های خلاقانه و نو برای پذیرایی متفاوت از مهمان ها در عید نوروز

دید و بازدید عید که به نام عید دیدنی هم شناخته می شود یکی از سنت‌ های نوروزی است که در بیشتر کشور هایی که آن را جشن می‌گیرند متداول است.

ایده های نو برای پذیرایی از مهمان در عید نوروز
ایده های نو برای پذیرایی از مهمان در عید نوروز

روز نوروز با بازدید و دیدار اقوام و خویشاوندان شروع شده و با انواع آجیل ها، مغز ها، شیرینی ها و میوه ها از آن ها پذیرایی می شود.

در ادامه این مقاله ایده های جالب و خلاقانه برای پذیرایی از مهمان در عید نوروز را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

چگونه پذیرایی متفاوتی در عید نوروز داشته باشیم؟

1. پیشنهاد می کنیم که برای پذیرایی از مهمان به جای انواع تنقلات مضر از انواع میوه های خشک، انجیر، کشمش و برگه استفاده کنید تا هم رسم مهمان‌ نوازی را به جا آورده باشید و هم از سلامت خوراکی‌ هایی که برای پذیرایی استفاده می کنید، مطمئن باشید.

2. برای نوشیدن چای به جای قند از شیرینی های سالم مثل خرما و کشمش در کنار سینی چای استفاده کنید. به این ترتیب هم به سلامت عزیزانی که برای ما مهم هستند کمک کرده ایم و هم با کمک یکدیگر در مسیر فرهنگ تغذیه سالم حرکت می کنیم.

3. به جای استفاده از شکلات‌ بهتر است از خرما برای پذیرایی استفاده کنیم.

خرما علاوه بر شیرینی دارای خواص متنوع و گوناگونی برای سلامتی است به همین دلیل توصیه می شود که آن را به عنوان جایگزین شکلات و شیرینی در عید نوروز استفاده کنید.

4. توصیه می کنیم که به جای انواع آجیل و تخمه های شور و پرچربی از آجیل ها و مغزیجات تازه و خام استفاده کنید که خواص بیشتری برای سلامتی بدن دارند.

5. فراموش نکنید که از خرید آجیل شور رنگی خودداری کنید. احتمال اینکه برای رنگ کردن این آجیل‌ ها از زعفران یا حتی هر ماده خوراکی رنگی استفاده شده باشد بسیار کم بوده و استفاده از آن ها برای سلامتی مضر می باشد.

6. آجیل شب عید را حتما از خشکبار فروشی های معتبر تهیه کنید تا از تازگی و سلامتی آن ها مطمئن باشید.

توجه داشته باشید که آجیل های کهنه و مانده به دلیل اینکه در شرایط خوبی نگهداری نمی شوند حاوی کپک و سموم هستند که ممکن است مشکلاتی را برای سلامتی به همراه داشته باشند.

7. اگر شیرینی را به طور کامل از میز پذیرایی نوروز حذف کنید نه تنها اتفاق بدی نمی‌ افتد بلکه نشان‌ دهنده این است که به سلامتی کسانی که برای دیدن شما در ایام عید به منزل‌ تان می‌ آیند علاقه‌ مند هستید.

اما اگر اصرار به استفاده از شیرینی دارید از شیرینی‌ های ترکیبی که با پایه پودر گردو، پودر نارگیل یا پودر بادام درست شده‌ اند استفاده کنید البته اگر مطمئن هستید که واقعا از پودر طبیعی در ساخت این شیرینی‌ ها استفاده شده است.

8. گز، باسلوق، راحت الحلقوم و نوقه ارزش غذایی ندارند فقط حاوی مقادیر بالای قند و سرشار از کالری هستند. توصیه می شود که از خریدن و خوردن این تنقلات در تعطیلات نوروز تا حد امکان خودداری کنید.

9. برای نوشیدنی گرم از انواع دمنوش های گیاهی یا چای سبز به جای چای استفاده کنید و اگر هم می خواهید با چای از مهمانان خود پذیرایی کنید سعی کنید که چای کم رنگ باشد.

10. در برخی مناطق گرمسیری کشور از شربت برای پذیرایی استفاده می شود، توصیه می کنیم که به جای شربت از انواع عرقیجات گیاهی مانند بهار نارنج، بیدمشک و نسترن به این منظور استفاده کنید و برای شیرین کردن آن ها از عسل طبیعی یا استویا استفاده کنید.