نکاتی جالب و خواندنی درباره زبان بدن که باید بدانید

اگر می خواهید فرد موفقی باشید یکی از ملزوماتی که بایستی در مورد آن دقت زیادی به خرج دهید، زبان بدن تان است. از زمانی که زبان بدن برای انسان ها رمزگشایی شد، بسیاری از افراد شروع به بازسازی و تصحیح زبان بدن خود نموده و از سوی دیگر توجه بیشتری نیز به زبان بدن انسان های دیگر نموده اند.

نکاتی درباره زبان بدن
نکاتی درباره زبان بدن

اهمیت زبان بدن به اندازه ایست که حتی آن را مهم تر از زبان صوتی می دانند، چون شما به وسیله ی زبان بدن می توانید به صورت نا خودآگاه احساسات خود را منتقل نمایید که این حتی از کلماتی که به صورت صوتی ادا می شوند برای طرف مقابل تاثیر گذار تر است.

در رابطه با زبان بدن، کتاب های بسیاری نوشته شده، وب سایت ها، فیلم های تلوزیونی و برنامه های مختلفی تا کنون ساخته شده و مخاطبان قابل توجهی نیز داشته که نشان از اهمیت و تاثیر این زبان بر بسیاری از افراد دارد.

از آنجا که هر فرد موفقی در کسب و کار، روابط اجتماعی و … برای پیشبرد اهداف خود از این زبان بدن استفاده می کند در این مقاله 10 تمرین زبان بدن و اینکه چگونه زبان بدن را بخوانیم را برای شما ارائه کرده ایم. با پرشین استار همراه باشید؛

1. در موقعیت مناسب لبخند بزنید

برخی ها این کار را یک حرکت ابتدایی می دانند اما در واقع لبخند زدن در موقعیت مناسب یک کار کاملا اساسی است.

همه ما می دانیم که لبخند یک ابزار عالی برای جلب اعتماد فوری و همچنین احساس پذیرش در دیگران است اما مهم این است که بدانیم چه موقعیتی برای لبخند زدن مناسب است.

هنگامی که با یک فرد جدید صحبت می کنید یا در حال ملاقات با رییس تان هستید، داشتن لبخند گزینه مناسبی است اما زمانی که در حال بحث کردن بر سر موضوعات جدی هستید قاعدتا لبخند زدن کار معقولی نیست و تاثیر مثبتی در روابط تان نخواهد داشت.

لبخند زدن در موقعیت نامناسب، احساس عدم امنیت و عدم اعتماد به نفس را به فرد مقابل منتقل می کند. بنابراین این که بدانید چه زمانی برای لبخند زدن مناسب است یک کلید ارزشمند و بنیادی برای موفقیت شماست.

2. محکم دست بدهید

یکی از کارهایی که در یک رابطه نشان می دهد که شما تسلیم طرف مقابل هستید و وی را در موضع قدرت قرار می دهید این است که محکم دست بدهید.

دست دادن ضعیف، نشان دهنده افراد ضعیف است و افراد ضعیف هم به ندرت می توانند به موفقیت برسند.

در یک مصاحبه شغلی، یک قرار کاری و تجاری و یا ملاقات با شرکای احتمالی تان حتما توجه تان به این موضوع باشد. نیازی نیست که خیلی هم شدت به خرج دهید اما همین که این کار را به خوبی انجام دهید نشان دهنده اعتماد به نفس و تسلط شما بر اوضاع است.

در دست دادن پیش قدم شوید، چرا که کسانی که اعتماد به نفس بیشتری دارند معمولا این کار را انجام می دهند. از کشیدن طرف مقابل به سمت خودتان هم به شدت اجتناب کنید.

3. از مثلث صورت استفاده کنید

مردم معمولا دوست دارند زمانی که به آنها گوش می دهید، احساس احترام، علاقه و اعتماد را از سوی شما دریافت کنند حال اگر تماس چشمی مستحکمی با آنها داشته باشید تا حد زیادی در انتقال این احساسات موفق خواهید بود.

سعی کنید برای برقراری ارتباط موثر با افراد به مثلث صورت شان توجه کنید به این معنا که تنها به چشم های آنها خیره نشوید و اجازه دهید که نگاه تان بین دو چشم طرف مقابل و دهان وی چرخش داشته باشد. با این کار نشان می دهید که در عمق کلام آن ها فرو رفته اید و احساسی از صمیمیت را به ایشان منتقل می کنید.

نکته جالب در رابطه با مثلث صورت این است که در هر ارتباط مستقیمی قابلیت استفاده دارد و بعد از آن خواهید دید که افراد با چه سرعتی به شما اعتماد خواهند کرد.

4. حین صحبت کردن با دیگران، کف دست، صورت یا گردن را لمس نکنید

انجام این کارها در همه جای دنیا نشان دهنده وجود استرس در فرد است. نشانه هایی از این دست نشان می دهد که شما نمی توانید کارهایی که بر عهده شما قرار داده شده است را انجام دهید یا از نحوه انجام کار و یا وظایف خود نگران هستید.

قطعا زمانی که به خودتان اعتماد ندارید، نمی توانید از دیگران توقع داشته باشید که به شما اعتماد کنند.

افراد موفق با آگاهی از این موضوع حتی اگر استرس و اضطرابی هم داشته باشند، هیچ گاه این کارها را انجام نمی دهند. آنها حتی در موقعیتی که مورد نقد و مخالفت دیگران هم واقع می شوند احساس امنیت، اعتماد به نفس و قدرت خود را نشان می دهند.

5. با دست های خود برج بسازید

این ژست بیشتر مربوط به شخصیت های تجاری است و نشان دهنده تمرکز، حضور ذهن، قدرت و تسلط فرد در تحلیل داده هاست.

البته خالی از لطف نیست که بدانید این ژست بیشتر توسط خانم مرکل، صدر اعظم آلمان شهرت یافته و امروزه به یکی از رایج ترین پوزیشن های سیاستمداران تبدیل شده چرا که با این روش حس اطمینان و قابل اعتماد بودن را به مخاطبین خود منتقل می کنند.

این حرکت در محیط های رسمی بیشتر عمل می کند پس در قرارهای کاری و حتی در ملاقات با مافوق تان از آن استفاده کنید و اطمینان طرف مقابل را نسبت به خود به حداکثر برسانید.

نکته : در هنگام مذاکرات خود به یک باره این پوزیشن را بر هم نزنید چرا که نشان دهنده کاهش یافتن اعتماد به نفس و درگیری افکارتان است. اگر خواستید این کار را انجام دهید بسیار هوشمندانه و با ظرافت عمل کنید.

6. لزومی ندارد که همیشه موافق به نظر برسید

در حالی که بسیار خوب است که با افراد مختلفی وارد مذاکره شوید، خواه رییس تان باشد و خواه نیروهای زیر دست تان لزومی ندارد که همیشه به نوعی برخورد کنید که گویا با آنها موافقید در حالی که در واقع کاملا مخالف هستید.

حتما شما هم با این صحنه مواجه شده اید که برخی از کارمندان در مواجهه با مطالب خلاف واقعی که مافوقشان می گوید حالتی موافق و همراه به خود می گیرند و به نحوی وانمود می کنند که گویا تمام حرف های وی را باور دارند در حالی که در باطن این گونه نیستند.

هیچ گاه از اظهار تعجب و یا اذعان به مبهم بودن مطالب طرف مقابل نترسید چرا که این نشان دهنده هوشیاری شماست و به اطرافیان تان گوشزد می کند که در ارتباط با شما قدری محتاطانه تر رفتار کرده و از اغراق و گزافه گویی اجتناب کنند.

7. حالت پیروزمندانه به خودتان بگیرید

تحقیقات مختلفی وجود دارد که نشان می دهد، داشتن حالت پیروزمندانه نه تنها باعث می شود که دیگران اعتماد به نفس و قدرت شما را درک کنند بلکه باعث می شود که این احساس به باور شما تبدیل شود.

داشتن احساس پیروزی قبل از هر موقعیت استرس زایی سطح تستوسترون بدن شما را بالا برده و سطح کورتیزول (هورمون استرس) را کاهش می دهد.

بسیاری از افراد موفق در تجارت از قدرت باورنکردنی این واقعیت مطلع هستند و با این کار هم اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و هم به دیگران این باور را منتقل می کنند.

8. از شرایطی که با آن درگیر هستید، فاصله نگیرید

افراد موفق پس از تجربه احساسات منفی نظیر ترس، اضطراب، بی اعتمادی و تحقیر از موقعیت فاصله نگرفته و سعی می کنند با آرامش در اعمال و حرکات خود همه چیز را به مسیر درست بازگردانند.

این که بسیاری از ما از موقعیت های منفی گریزانیم و واکنش های تندی را از خود نشان می دهیم یک اشتباه بزرگ است.

افراد موفق کسانی هستند که با آرامش و خونسردی خود شرایط را تحت تاثیر قرار داده و قدرت خود را به رخ دیگران می کشند.

9. وضعیت جسمی خود را بهبود ببخشید

کسانی که حتی نمی توانند از نظر جسمی وضعیت خود را اصلاح کنند قطعا از نظر روانی هم نمی توانند این کار را انجام دهند.

شرایط نامناسب جسمانی غالبا محصول سبک زندگی اشتباه ما است و این اعتماد دیگران را از ما سلب می کند. پس یکی از مهم ترین کارهایی که بایستی انجام دهید اصلاح ایرادات جسمی و رسیدن به یک وضعیت مطلوب است.

10. حرکات اغراق آمیز انجام ندهید

حتی اگر فرد پر تلاشی هستید، اگر تلاش کنید که در اعمال و رفتار خود اغراق کرده تا دیگران را متوجه این موضوع کنید مطمعن باشید که آن ها درمورد شما بالعکس فکر خواهند کرد.

داشتن رفتارهای معقول و به دور از افراط و تفریط حتی در غذا خوردن و نوع پوشش به دیگران این باور را می بخشد که شما فردی میانه رو و قابل اعتماد هستید که رفتارهای هیجانی از خود بروز نخواهید داد.

منبع : lifehack