بیوگرافی جالب و عکس های دیدنی هنگامه قاضیانی و پسرش اشکان

عکس هنگامه قاضیانی
عکس هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی (Hengameh Ghaziani) هنرپیشه سرشناس ایرانی در تاریخ 30 اردیبهشت سال 1349 در مشهد به دنیا آمده است. این بازیگر در زمینه ترجمه و خوانندگی نیز فعالیت می کند.

زندگی نامه هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی در خانواده ای کتاب خوان و دوستدار هنر بزرگ شده و از همان کودکی بسیار مورد توجه خانواده پدری و مادری اش قرار داشته است.

خانواده قاضیانی زمانی که هنگامه هشت ساله بود به تهران نقل مکان کردند و او در تهران درس خواند و بزرگ شد. خانم قاضیانی در رشته جغرافیای انسانی و اقتصادی در دانشگاه آزاد تحصیل کرده و دارای مدرک کارشناسی ارشد فلسفه غرب از دانشگاه سانفرانسیسکو می باشد.

اگرچه از نوجوانی به بازیگری علاقمند بود اما به توصیه خانواده اش تصمیم گرفت برای ورود به این عرصه عجله نکند. او در سن سی سالگی و با بازی در فیلم سایه روشن وارد دنیای بازیگری شده است.

هنگامه قاضیانی و پسرش اشکان
هنگامه قاضیانی و پسرش اشکان

فیلم شناسی هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی در فیلم هایی همچون بازنده کنار محمدرضا فروتن، روایت های ناتمام، به همین سادگی، نیلوفر در کنار رویا نونهالی، طاووس های بی پر، بیداری رویاها با بازی امین حیایی، سعادت آباد کنار لیلا حاتمی، برف روی شیروانی داغ، آینه های روبرو، روزهای زندگی، من مادر هستم با بازی باران کوثری، زندگی مشترک آقای محمودی و بانو با بازی حمید فرخ نژاد، بشارت به یک شهروند هزاره سوم، به تهران خوش آمدید، ساکن طبقه وسط با بازی شهاب حسینی، یاسین، آزادی مشروط با بازی رامبد جوان، هاری، دلبری، برادرم خسرو و به وقت خماری با بازی مهدی فخیم زاده حضور داشته است.

این بازیگر برای دو فیلم به همین سادگی و روزهای زندگی جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرده است.

ازدواج و همسر هنگامه قاضیانی

هنگامه قاضیانی در سن 18 سالگی ازدواج کرد، حاصل این ازدواج زود هنگام پسری به نام اشکان یغمایی است که سال 1368 به دنیا آمد. این ازدواج شش سال بعد و در سال 1373 به طلاق منجر شد.

خانم قاضیانی در حال حاضر با پسرش زندگی می کند.

هنگامه قاضیانی
هنگامه قاضیانی

حقایق جالب درباره هنگامه قاضیانی

  • پدرش را سال 1389 از دست داده است.
  • خواننده است و کنسرت برگزار می کند.
  • با پسرش رابطه بسیار نزدیکی دارد.
  • در سن 23 سالگی برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت.
  • خانواده پدری و مادری اش به موسیقی، ادبیات و سینما علاقه داشته اند.
  • هنگام ورود به عرصه بازیگری برای بازی در فیلم زندان زنان تست بازیگری داد اما قبول نشد و نقش به رویا نونهالی رسید.
  • به گفته خودش خانواده همسرش برای پسرش زحمت زیادی کشیده اند.