بیوگرافی، حقایق جالب و عکس های دیدنی ویشکا آسایش و همسر و پسرش

عکس ویشکا آسایش
عکس ویشکا آسایش

ویشکا آسایش (Vishka Asayesh) بازیگر و طراح صحنه ایرانی در تاریخ 16 آبان سال 1351 در تهران متولد شده است.

قد ویشکا آسایش 1.76 متر است.

زندگی نامه ویشکا آسایش

ویشکا آسایش از بازیگران مطرح ایران و خواهر زاده مازیار پرتو – فیلم ساز و فیلمبردار ایرانی – می باشد و اولین بار با معرفی دایی اش وارد عرصه بازیگری شده است.

به گفته خودش مازیار پرتو اگرچه علاقه ای به ورود او و هیچ یک از افراد فامیل در دنیای سینما و تلویزیون نداشته اما با پیشنهاد بازی در سریال امام علی باعث شد ویشکا با بازیگری و حس و حال آن آشنا شود.

ویشکا آسایش در سن 24 سالگی در نقش “قطام” سریال امام علی خوش درخشید و به چهره شناخته شده ای در میان مردم تبدیل شد اما بازیگری را ادامه نداد و در خارج از کشور به تحصیلات خود ادامه داد.

این بازیگر در انگلستان و در رشته طراحی صحنه تحصیل و بعد از ازدواج دوباره به ایران بازگشته است.

ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی و پسرش گیو
ویشکا آسایش و همسرش رضا قبادی و پسرش گیو

فیلم شناسی ویشکا آسایش

از جمله فیلم های معروف ویشکا آسایش می توان به ساحره، مسافر ری، هشت با بازی محمد رضا فروتن، گل یخ، ورود آقایان ممنوع با بازی رضا عطاران، پرتقال خونی، خوابم میاد در کنار اکبر عبدی، برف روی کاج ها با بازی مهناز افشار، سیزده در کنار امیر جعفری، نهنگ عنبر 1 و 2 با بازی رضا عطاران، من دیه گو مارادونا هستم در کنار گلاب آدینه و سعید آقاخانی و 50 کیلو آلبالو با بازی ساعد سهیلی اشاره کرد.

ویشکا آسایش در فیلم های خوب، بد، جلف در کنار سام درخشانی و پژمان جمشیدی، من و شارمین، دراکولا، ترومای سرخ، خوک با بازی لیلا حاتمی، مارموز در کنار حامد بهداد، سال دوم دانشکده من با بازی علی مصفا و ما همه با هم هستیم در کنار مهران مدیری نیز حضور داشته است.

این بازیگر بازی در سریال های امام علی، معصومیت از دست رفته، نردبام آسمان، مختار نامه، پرده نشین، دیوار به دیوار 1 و 2 و نهنگ آبی را در کارنامه هنری خود دارد.

آسایش برای بازی در فیلم ورود آقایان ممنوع برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شده است.

ویشکا آسایش
ویشکا آسایش

ازدواج و همسر ویشکا آسایش

ویشکا آسایش در دوران تحصیل در انگلستان در مسافرت هایی که به ایران داشت با همسرش رضا قبادی آشنا شد و ازدواج کرد. حاصل ازدواج آن ها پسری به نام گیو است.

حقایق جالب درباره ویشکا آسایش

  • نوه علی شین پرتو نویسنده و شاعر ایرانی است، پدربزرگش نام ویشکا را برای او انتخاب کرده است.
  • قبل از ازدواج عاشق همسرش شده و از او درخواست ازدواج کرده است.
  • به دلیل سابقه تحصیلی خوب ویزای دو ساله تحصیل در مقطع فوق لیسانس در انگلیس به او تعلق می گیرد اما به خاطر ازدواج با همسرش قید ادامه تحصیل را می زند و به ایران بر می گردد.
  • عاشق ورزش و مجسمه سازی است.
  • بسیار با نشاط و پر انرژی است و در این مورد از مادرش الگو گرفته است.
  • قله دماوند را فتح کرده است.