بیوگرافی جالب و عکس های وین دیزل و همسر و فرزندانش + حقایق جالب

وین دیزل (Vin Diesel) با نام اصلی “مارک سینکلر وینسنت” بازیگر، تهیه کننده، کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی است که در تاریخ 18 جولای سال 1967 در شهر آلامدا کالیفرنیا متولد شده است.

قد وین دیزل 1.82 متر است.

وین دیزل
وین دیزل

زندگی نامه وین دیزل

وین دیزل فرزند دلورا شرلین (اخترشناس) می باشد. او هرگز پدر بیولوژیکی خود را ندیده زیرا پدر و مادرش در منطقه ای با هم ازدواج کردند که ازدواج سفید پوستان با رنگین پوستان قانونی نبوده و آن ها نتوانستند با هم زندگی کنند.

او یک برادر دوقلو به نام پل وینسنت دارد که در زمینه ویرایش فیلم فعالیت می کند.

وین دیزل توسط مادر و ناپدری آمریکایی – آفریقایی اش ایروینگ وینسنت (مدرس و مدیر تئاتر) بزرگ شده است و اولین بار در سن 7 سالگی و با بازی در یک تئاتر محلی بازیگری را تجربه کرده است.

در دوران نوجوانی به تئاتر علاقه داشت و بیشتر اوقاتش را صرف نمایش می کرد اما با ورود به کالج هانتر نیویورک به نویسندگی فیلمنامه گرایش پیدا کرد. او از سن 17 سالگی در باشگاه پرورش اندام ثبت نام کرد و برای تامین مخارج خود به عنوان نگهبان در کلوپ های شبانه کار کرده است.

فیلم شناسی وین دیزل

وین دیزل اولین بار در سال 1990 و با بازی در فیلم “بیداری ها” وارد دنیای سینما شد. از دیگر بازیگران این فیلم می توان به رابرت دنیرو و رابین ویلیامز اشاره کرد.

بیشترین شهرت وین دیزل نقش آفرینی در سری فیلم های سریع و خشن در کنار پل واکر، دواین جانسون و میشل رودریگز می باشد که از سال 2001 تاکنون در هشت قسمت اکران شده است.

عکس وین دیزل و پل واکر
عکس وین دیزل و پل واکر

وین دیزل در فیلم های مشهوری همچون نجات سرباز رایان (1998) با بازی تام هنکس و مت دیمون، اتاق بخار (2000) در کنار جووانی ریبیسی و بن افلک، قیرگون (2000)، ولگردها (2001)، تریپل اکس (2002)، سرگذشت ریدیک (2004)، پستونک (2005)، بابلیون ای.دی (2008)، ریدیک (2013)، آخرین شکارچی جادوگر (2015) با بازی رز لزلی و الیجاه وود، تریپل ایکس 3 (2017) و انتقامجویان: جنگ ابدیت (2018) حضور داشته است.

این بازیگر صداپیشگی شخصیت “گروت” در نگهبانان کهکشان 1 و 2 را نیز برعهده داشته است.

ازدواج و همسر وین دیزل

وین دیزل سال 2001 با میشل رودریگز (هم بازی اش در فیلم سریع و خشن) دوست شد. اگرچه رابطه آن ها مدت زیادی ادامه نداشت اما این دو بازیگر همچنان دوستان نزدیکی باقی ماندند تا جایی که فرزندان وین دیزل، رودریگز را به نام عمه خودشان صدا می زنند.

دیزل مدتی بعد با پالوما خیمنز (مدل مکزیکی) آشنا شد، آن ها در حال حاضر صاحب سه فرزند به نام های هانیا رایلی (متولد سال 2008)، وینسنت (متولد سال 2010) و پائولین (2015) می باشند.

عکس وین دیزل و همسرش پالوما خیمنز و فرزندانش
عکس وین دیزل و همسرش پالوما خیمنز و فرزندانش

حقایق جالب درباره وین دیزل

  • ثروت وین دیزل حدود 200 میلیون دلار برآورد شده است.
  • صدای عمیق و قوی، اندام ورزیده و عضلانی و موهای تراشیده از ویژگی های ظاهری او می باشد.
  • وین دیزل نام دخترش را به یاد دوستش پل واکر که سال 2013 از دنیا رفت نامگذاری کرده و پدر خوانده میدو رین واکر (دختر پل واکر) است.
  • دخترش هانیا در زمینه جو جیتسو و جودوی برزیلی آموزش دیده است.
  • سال 2013 ستاره ای به نام او در پیاده روی مشاهیر هالیوود حک شده است.
  • برای بازی در فیلم مرا گناهکار بدان (2006) حدود 16 کیلوگرم وزن اضافه کرد.
عکس وین دیزل و میشل رودریگز
عکس وین دیزل و میشل رودریگز
  • بعد از تماشای فهرست شیندلر (1993) یک نامه سه صفحه ای برای اسپیلبرگ نوشت و او را به خاطر کارگردانی فوق العاده اش تحسین کرد، اسپیلبرگ که تحت تاثیر نثر احساسی دیزل قرار گرفته بود از او برای بازی در فیلم نجات سرباز رایان دعوت کرد.
  • برای بازی در فیلم بی باک (2003) پیشنهاد شد اما نقش در نهایت به بن افلک رسید.