بیوگرافی کامل و عکس های پابلو اسکوبار سلطان کوکائین جهان و خانواده اش

عکس پابلو اسکوبار
عکس پابلو اسکوبار

پابلو اسکوبار کیست؟

پابلو اسکوبار با نام کامل پابلو امیلیو اسکوبار گاویریا (به انگلیسی : Pablo Escobar)‏ در 1 دسامبر 1949 در ریونگرو، انتیوکیا شرقی کلمبیا متولد شد.

پدرش آبل دی خسوس داری اسکوبار اچوری (درگذشت 2001) کشاورز و مادرش همیلدا دی لوس دلوریس گاویریا بریو (درگذشت 2006)معلم بودند.

او سومین فررند خانواده از هفت فرزند خانواده بوده است.

گفته می شود که اسکوبار فعالیت های جنایی خود را از دوران نوجوانی شروع کرده است، او سنگ قبر ها را می دزدید و مجددا به قاچاقچیان محلی می فروخت.

برادرش روبرتو اسکوبار این موضوع را تکذیب می کند، همچنین پسرش سباستین ماروکوئین ادعا می کند که پدرش تنها به جعل مدرک تحصیلی پرداخته است.

پس از پایان تحصیلات دوران دبیرستان مدتی به دانشگاه رفت اما قبل از اینکه فارغ التحصیل شود انصرف داد.

پابلو اسکوبار و همسرش ماریا ویکتوریا هنائو
پابلو اسکوبار و همسرش ماریا ویکتوریا هنائو

در سال 1975، پابلو به قاچاق کوکائین روی آورد و با هواپیما ها و هلیکوپتر های شخصی خود کوکائین را از کلمبیا و پاناما به آمریکا وارد می کرد. گفته می شود که او کوکائین ها را در لاستیک های هواپیما قاچاق می کرد و به هر خلبان حدود 500000 دلار دستمزد می داد.

اسکوبار یکی از مخوف‌ترین جنایتکاران جهان بود و در دهه هشتاد میلادی درگیری‌ های بسیار خونینی داشت که بیش از چهار هزار نفر را به‌ کام مرگ کشید.

به گفته روبرتو اسکوبار برادر و حسابدار شخصی پابلو، او در اوج قدرتش هفته‌ ای چهار میلیون و دویست هزار دلار درآمد داشت و ثروت او به قدری عظیم بود که صندوق‌ های پول نقد را در مزارع کشاورزی، انبار های مخروبه و بین دیوار خانه‌ های اعضای شبکه خود پنهان می‌کرد.

گفته می شود که هر سال حدود 10 درصد این پول‌ ها به دلیل جویدن موش‌ ها یا نفوذ آب از بین می‌ رفتند. پسر او سال 2009 در مصاحبه‌ای با دیلی تلگراف گفت که یک بار پدرش هنگام فرار به همراه اعضای خانواده حدود دو میلیون دلار اسکناس را آتش زد تا با آن‌ها گرم شویم و غذا بپزیم.

پابلو اسکوبار و دختر و پسرش
پابلو اسکوبار و دختر و پسرش

پابلو اسکوبار در سال 1976 زمانی که 26 ساله بود با ماریا ویکتوریا هنائو ازدواج کرد که تنها 15 سال سن داشت. حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام خوان پابلو (سباستین ماروکوئین) و یک فرزند دختر به نام مانوئلا هستند.

گفته می شود که اسکوبار در سال های آخر عمر خود با یک توزیع کننده مواد مخدر به نام گریسلدا بلانکو رابطه ای مخفیانه اما پرشور داشته است.

پابلو اسکوبار چگونه کشته شد؟

شانزده ماه پس از فرار های متوالی، پابلو اسکوبار در 2 ژوئن 1993 در سن 44 سالگی در جریان یک تیراندازی و در حالی که تلاش می کرد از پشت بام خانه های مجاور فرار کند، کشته شد. اسکوبار با شلیک گلوله به پا و نیم تنه اش از پای در آمد.

با این وجود برخی از بستگان اسکوبار معتقدند که او خودکشی کرده است. دو برادر او روبرتو اسکوبار و فرناندو سانچز آرلانو معتقدند که او با شلیک گلوله به گوش، خودش را کشته است.

پس از مرگ اسکوبار، به دلیل محبوبیتی که در میان مردم کلمبیا داشت بیش از 25000 نفر در مراسم خاکسپاری وی شرکت کردند. برخی از مردم او را مقدس می دانند.

پابلو اسکوبار
پابلو اسکوبار

به عنوان ثروتمند ترین قاچاقچی تاریخ شناخته می شود.

به‌دلیل حمایت‌ از مردم فقیر کلمبیا لقب رابین هود را را به او داده بودند.

او میلیون ها دلار به مدارس، استادیوم های فوتبال، بیمارستان ها و کلیسا ها کمک کرد.

اسکوبار مدتی در یک زندان لوکس به نام “La Catedral” زندانی شده بود.

در سال 1982 ، پابلو اسکوبار نماینده رسمی مجلس کلمبیا شد.

فیلم های اسکوبار : بهشت گمشده با بازی بنیسیو دل تورو و جاش هاچرسون، فیلم عشق پابلو با بازی خاویر باردم و پنه لوپه کروز، فیلم ساخت آمریکا با بازی تام کروز و فیلم کوکائین با بازی جانی دپ و پنه لوپه کروز بر اساس زندگی او ساخته شده اند.

مراسم خاکسپاری پابلو اسکوبار
مراسم خاکسپاری پابلو اسکوبار

دار و دسته، پابلو اسکوبار، سلطان مواد و نارکس از سزیال هایی هستند که درباره پابلو اسکوبار ساخته شده اند.

اسکوبار با ثروت عظیم خود یک عمارت را خریداری کرد و باغ وحش شخصی خود را در آن احداث کرد. در این باغ وحش از حیواناتی مانند فیل، شتر مرغ، گورخر، شتر، زرافه و کرگدن نگهداری می شد.

به کتاب خواندن علاقه ی زیادی داشت، هنگام حمله به خانه اش کتاب هایی درباره قدرت تفکر مثبت پیدا شده بود.

ثروت او حدود 30 میلیارد دلار (معادل 58 میلیارد دلار در سال 2018) تخمین زده می شود.