بیوگرافی خواندنی و عکس های پارسا پیروزفر بازیگر فیلم مست عشق

عکس پارسا پیروزفر
عکس پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر بازیگر و نقاش ایرانی است که در تاریخ 22 شهریور سال 1351 در تهران متولد شده است.

قد پارسا پیروزفر 1.77 متر می باشد.

زندگی نامه پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر از دوران کودکی به نقاشی علاقه مند بود و از سن 12 سالگی تا پایان دوران دبیرستان در زمینه نقاشی های مصور فعالیت می کرد.

او که مانند بسیاری از هم نسل هایش رشته ریاضی فیزیک را انتخاب کرده بود برای ادامه تحصیل در دانشگاه رشته نقاشی را انتخاب کرد و توانست مدرک کارشناسی نقاشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران دریافت کند.

فیلم شناسی پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر سال 1373 و با بازی در فیلم پری وارد عرصه بازیگری شد، او که توسط محمد رضا شریفی نیا برای بازی در این فیلم پیشنهاد شده بود پس از این تجربه به بازیگری علاقه مند شد و در کلاس های بازیگری زیر نظر حمید سمندریان شرکت کرد.

از فیلم های پارسا پیروزفر می توان به ضیافت با بازی فریبرز عرب نیا، مرسدس با بازی محمد رضا فروتن، شیدا در کنار لیلا حاتمی، دختران انتظار با بازی نیکی کریمی، اعتراض با بازی داریوش ارجمند، دختری به نام تندر در کنار خسرو شکیبایی، عروس خوش قدم با بازی ماهایا پطروسیان، اشک سرما با بازی گلشیفته فراهانی، مهمان مامان با بازی امین حیایی و زن زیادی با بازی مریلا زارعی اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های نقاب در کنار امین حیایی، شبانه روز در کنار نیکی کریمی، اسب حیوان نجیبی است با بازی رضا عطاران، اینجای بدون من با بازی فاطمه معتمد آریا، زندگی جای دیگری است در کنار حامد بهداد، نزدیک تر با بازی صابر ابر، شکاف با بازی هانیه توسلی و بی حسی موضعی با بازی حبیب رضایی حضور داشته است.

پارسا پیروزفر
پارسا پیروزفر

مست عشق جدیدترین فیلم پیروزفر است، او در این فیلم در نقش مولانا در کنار شهاب حسینی به ایفای نقش پرداخته است.

پارسا پیروزفر در سریال هایی همچون در پناه تو، در قلب من، سفر سبز و در چشم باد نیز حضور داشته است.

این بازیگر در زمینه کارگردانی، نمایشنامه نویسی و بازیگری تئاتر نیز فعالیت کرده و مدرس تئاتر می باشد.

ازدواج و همسر پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر مجرد است و تاکنون ازدواج نکرده است.

جالب است بدانید پیروزفر تاکنون با هیچ گونه نشریه ای مصاحبه نکرده است.