بیوگرافی کامل و عکس های پانته آ سیروس بازیگر سریال بانوی سردار

عکس پانته آ سیروس
عکس پانته آ سیروس

پانته آ سیروس بازیگر، نقاش و مربی ورزشی در تاریخ 1 فروردین سال 1353 در تهران متولد شده است.

زندگی نامه پانته آ سیروس

پانته آ سیروس در خانواده ای ورزشکار و علاقه مند به اسب سواری بزرگ شده و سه برادر دارد. او در رشته طراحی صنعتی دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل کرده است.

فیلم و سریال های پانته آ سیروس

پانته آ سیروس که در حال حاضر با نقش بی بی مریم در سریال بانوی سردار در میان مردم شناخته شده بازیگری را در سن 37 سالگی آغاز کرده است.

او پس از شرکت در کلاس های بازیگری در موسسه کارنامه در فیلم این جا همه چیز خوب است (1391) به ایفای نقش پرداخت و توانست جایزه بهترین بازیگر زن مکمل در جشنواره یاس را به دست آورد.

از دیگر فیلم های پانته آ سیروس می توان به خرگیوش با بازی جواد عزتی و بابک حمیدیان، ساعت 5 عصر به کارگردانی مهران مدیری، بن بست وثوق با بازی امین تارخ و هانیه توسلی و ارادتمند؛ نازنین، بهاره و تینا با بازی مهناز جعفری و طناز طباطبایی اشاره کرد.

سیروس در سریال های خاطرات مرد ناتمام، تنهایی لیلا و شمعدونی نیز حضور داشته است.

پانته آ سیروس بازیگر نقش بی بی مریم در بانوی سردار
پانته آ سیروس بازیگر نقش بی بی مریم در بانوی سردار

سایر فعالیت های پانته آ سیروس

پانته آ سیروس علاوه بر بازیگری در زمینه نقاشی نیز فعالیت می کند، او نقاشی را از سن 17 سالگی آغاز و تاکنون چندین نمایشگاه نقاشی برگزار کرده است.

سیروس مربی ورزش در رشته های شنا، ایروبیک و اسکی روی برف است و در زمینه اسب سواری و تیر اندازی آموزش دیده است، این مهارت ها در انتخاب او برای سریال بانوی سردار تاثیر زیادی داشته است.

این بازیگر به کوه نوردی، دوچرخه سواری در کوهستان، سنگ نوردی و اسکی روی آب نیز علاقه دارد.

ازدواج و همسر پانته آ سیروس

درباره همسر پانته آ سیروس تاکنون اطلاعاتی منتشر نشده است.