بیوگرافی، حقایق جالب و عکس های پریناز ایزدیار هنرپیشه مشهور ایرانی

عکس پریناز ایزدیار
عکس پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار (Parinaz Izadyar) هنرپیشه ایرانی در تاریخ 8 شهریور سال 1364 در بابل متولد شده است.

قد پریناز ایزدیار 1.72 متر است.

زندگی نامه پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در یک خانواده پنج نفری بزرگ شده، او آخرین فرزند خانواده است و یک خواهر و یک برادر دارد که هر دو پزشک هستند.

پدر و مادر پریناز ایزدیار دوست نداشتند او بازیگر شود و ترجیح می دادند دخترشان پزشک یا وکیل شود اما او از کودکی به بازیگری علاقه داشت و با اصرار فراوان توانست والدینش را راضی کند با این شرط که قبل از وارد شدن به حرفه بازیگری باید در رشته دیگری تحصیل کرده و فارغ التحصیل شود.

ایزدیار در رشته گرافیک تحصیل کرده و اولین حضورش در دنیای بازیگری در سن 21 سالگی در فیلم یک مرد، یک شهر می باشد، او برای بازی در این فیلم برای اولین بار تست بازیگری داد و پذیرفته شد.

فیلم شناسی پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار در سال 1390 و پس از بازی در چند تله فیلم با نقش آفرینی در سریال پنج کیلومتر تا بهشت به چهره نسبتا شناخته شده ای در میان مردم تبدیل شد، او در این سریال با بازیگرانی همچون داریوش فرهنگ و شبنم قلی خانی هم بازی بود.

از فیلم های پریناز ایزدیار می توان به ورود آقایان ممنوع با بازی رضا عطاران، این سیب هم برای تو با بازی پژمان بازغی، 360 درجه در کنار میلاد کی مرام، ابد و یک روز با بازی نوید محمد زاده و پیمان معادی، یک روز به خصوص با بازی مصطفی زمانی، ویلایی ها با بازی طناز طباطبایی و تابستان داغ در کنار علی مصفا اشاره کرد.

ایزدیار در فیلم های هت تریک، خوک با بازی لیلا حاتمی، سرخپوست با بازی نوید محمد زاده، متری شیش و نیم با بازی پیمان معادی و همچنین سریال های زمانه و شهرزاد نیز حضور داشته است.

این بازیگر جوان برای فیلم ابد و یک روز برنده جایزه سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن شده است.

پریناز ایزدیار
پریناز ایزدیار

ازدواج و همسر پریناز ایزدیار

پریناز ایزدیار ازدواج نکرده و مجرد است.

حقایق جالب درباره پریناز ایزدیار

  • قبل از بازیگری در شوهای اسلامی به عنوان مدل فعالیت کرده است.
  • مدتی خبر ازدواجش با حسین مهری سر زبان ها افتاد که شایعه ای بیش نبود.
  • گیاهخوار است.
  • عاشق خوابیدن و فست فود می باشد.
  • پدر پریناز ایزدیار وکیل است.
  • به زبان مازندرانی مسلط است.