بیوگرافی، حقایق جالب و عکس های پل بتانی و همسرش جنیفر کانلی و فرزندانش

پل بتانی (Paul Bettany) بازیگر انگلیسی – آمریکایی می باشد که در تاریخ 27 می سال 1971 در لندن متولد شده است.

قد پل بتانی 1.91 متر است.

پل بتانی
پل بتانی

زندگی نامه پل بتانی

پل بتانی فرزند آن (خواننده، مربی تئاتر و صحنه) و تان بتانی (رقاص، بازیگر و مربی تئاتر) می باشد و یک خواهر بزرگ تر به نام سارا دارد.

به دلیل شغل پدرش و تدریس در مدرسه دخترانه ای در هرتفوردشایر پل و خانواده اش مدت های زیادی در خانه های سازمانی فرهنگیان زندگی می کردند.

زمانی که پل 16 ساله بود برادر هشت ساله اش متیو به دلیل سقوط از ساختمانی از دنیا رفت، پل پس از این حادثه مدرسه را برای همیشه ترک و از خانواده جدا شد و تا مدت ها در لندن با نواختن گیتار امرار معاش کرده و در آپارتمان کوچکی زندگی می کرد. والدینش نیز در همان سال ها از هم طلاق گرفتند.

زمانی که 18 ساله بود شغلی در خانه سالمندان برای خودش دست و پا کرد اما یک سال بعد و در سن 19 سالگی به بازیگری علاقه مند شده و در مرکز تئاتر لندن ثبت نام کرد. او سه سال در این مرکز فعالیت کرد.

فیلم شناسی پل بتانی

پل بتانی اولین بار در فیلم منحنی (1997) در کنار بازیگرانی همچون کلایو اون و ایان مک کلن به ایفای نقش پرداخت و با فیلم داستان یک شوالیه (2001) وارد دنیای هالیوود شد. او در این فیلم با بازی هیث لجر هم بازی بود.

از فیلم های معروف پل بتانی می توان به یک ذهن زیبا با بازی راسل کرو، قلب من با بازی هلنا بوهم کارتر، استاد و فرمانده در کنار راسل کرو، تسویه حساب، داگویل با بازی نیکول کیدمن، ویمبلدون با بازی کریستن دانست، دیوار آتش در کنار هریسون فورد، راز داوینچی با بازی تام هنکس و اینکهارت با بازی برندن فریزر اشاره کرد.

عکس پل بتانی در کنار جانی دپ و مورگان فریمن
عکس پل بتانی در کنار جانی دپ و مورگان فریمن

پل بتانی در فیلم هایی همچون ویکتوریای جوان (2009) با بازی امیلی بلانت، خلقت (2009) با بازی جنیفر کانلی، لژیون (2010)، توریست (2010) با بازی آنجلینا جولی و جانی دپ، کشیش (2011) مارجین کال (2011) با بازی کوین اسپیسی، برتری (2014) با بازی جانی دپ و مورگان فریمن و موردکای (2015) با بازی جانی دپ و گوئینت پالترو حضور داشته است.

این بازیگر به عنوان صدای جارویس (ابر کامپیوتر تونی استارک) در فیلم های مرد آهنی 1، 2 و 3، انتقامجویان (2012)، کاپیتان آمریکا (2016) و انتقامجویان (2019) و همچنین در نقش ویژن در سری فیلم های مارول حضور داشته است.

ازدواج و همسر پل بتانی

پل بتانی سال 2003 با جنیفر کانلی که سر صحنه فیلمبرداری یک ذهن زیبا با هم آشنا شده بودند ازدواج کرد.

عکس پل بتانی و همسر جنیفر کانلی
عکس پل بتانی و همسر جنیفر کانلی

حاصل این ازدواج یک فرزند پسر به نام استلن (متولد سال 2003) و یک فرزند دختر به نام اگنس لارک (متولد سال 2010) می باشد.

حقایق جالب درباره پل بتانی

  • ثروت پل بتانی حدود 30 میلیون دلار برآورد شده است.
  • به دلیل فریادهای زیاد در طول فیلمبرداری داستان یک شوالیه دچار التهاب حنجره شد.
  • از جنیفر کانلی یک ناپسری به نام کای دوگان دارد.
  • قهرمانان او هامفری بوگارت، آل پاچینو، رابرت دنیرو، پیتر اوتول و وینسنت کسل هستند.
  • بریان هلگلاند – نویسنده و کارگردان داستان یک شوالیه – نقش چاسر را برای پل بتانی نوشته و با وجود مخالفت هایی که وجود داشت اجازه نداد ساخت فیلم بدون حضور بتانی شروع شود، اگرچه کمپانی تولید کننده فیلم معتقد بود پل بتانی چهره شناخته شده ای برای این بازی نیست.
عکس پل بتانی و همسر و فرزندانش
عکس پل بتانی و همسر و فرزندانش
  • در رمز داوینچی مجبور شد از کلاه گیس استفاده کند چون هنگام سفید کردن موها سرش دچار سوختگی شد.
  • سال 2005 زمانی که دید پسر 2 ساله اش به تقلید از او با خودکار سیگار می کشد سیگار را کنار گذاشت.
  • بازی در فیلم سخنرانی پادشاه (2010) را رد کرد و نقش به کالین فرث رسید که به خاطر بازی اش توانست جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد را به دست آورد.