بیوگرافی و عکس های ژان رنو و همسرش زوفیا بوروکا و فرزندانش

ژان رنو (Jean Reno) با نام کامل “خوان مورنو یا ارارا خیمه نز” بازیگر فرانسوی می باشد که در تاریخ 30 جولای سال 1948 در کازابلانکا مراکش متولد شده است.

قد ژان رنو 1.88 متر می باشد.

ژان رنو
ژان رنو

زندگی نامه ژان رنو

والدین ژان رنو هر دو اسپانیایی بودند اما برای پیدا کردن شغل به شمال آفریقا مهاجرت کرده و زمانی که ژان 12 ساله بود از مراکش به فرانسه نقل مکان کردند.

ژان رنو یک خواهر کوچک تر به نام ماریا ترزا دارد و در خانواده کاتولیک بزرگ شده است.

پدرش تایپیست بود و مادرش زمانی که ژان یک پسر نوجوان بود از دنیا رفته است. او به زبان اسپانیایی، عربی و فرانسه مسلط است.

ژان رنو در سن 17 سالگی برای ثبت نام در مدرسه تئاتر کورس سیمون به فرانسه رفت تا در رشته بازیگری تحصیل کند و از آن جایی که والدینش تابعیت فرانسه گرفته بودند مدتی را به خدمت سربازی گذراند.

عکس ژان رنو و همسرش زوفیا بوروکا
عکس ژان رنو و همسرش زوفیا بوروکا

بعد از شروع حرفه بازیگری در فرانسه نامش (Juan) را به معادل فرانسوی آن یعنی (Jean) تغییر داد و نام کوتاه رنو را به عنوان فامیلی خود انتخاب کرد.

در ابتدای کار به دلیل قد بلند و هیکل بزرگ اغلب برای بازی در نقش شخصیت های بزرگ و تنومند انتخاب می شد اما به مرور در ژانرهای مختلف از کمدی رمانتیک گرفته تا آثار اکشن به نقش آفرینی پرداخت.

فیلم شناسی ژان رنو

ژان رنو در فیلم های معروفی همچون آبی بیکران، نیکیتا، حرفه ای با بازی ناتالی پورتمن، رونین با بازی رابرت دنیرو، گودزیلا، بوسه فرانسوی، راز داوینچی با بازی تام هنکس، ماموریت غیر ممکن با بازی تام کروز، جگوار، قبر روزنا، ساکت باش، هتل رواندا با بازی خواکین فینیکس، پیر و برف، پلنگ صورتی با بازی استیو مارتین، پسران پرواز با بازی مارتین هندرسون و جیمز فرانکو، زره پوش، مارگارت، الکس کراس، آشپز، روزها و شب ها با بازی کتی هولمز، آخرین چهره با بازی شارلیز ترون و خاویر باردم، مسافران 1 و 2 و 3، عهد با بازی کریستن بل، دختری در مه و ماجراجویان حضور داشته است.

ژان رنو و ناتالی پورتمن در فیلم لئون
ژان رنو و ناتالی پورتمن در فیلم لئون

ازدواج و همسر ژان رنو

ژان رنو تاکنون سه بار ازدواج کرده، همسر اول او ژنویو نام داشت و حاصل ازدواج آن ها یک دختر به نام ساندرا (متولد سال 1978) و پسری به نام مایکل (متولد سال 1980) می باشد.

پس از طلاق از همسر اولش با ناتالی دژکیویچ (مدل لهستانی) ازدواج کرد، حاصل ازدواج آن ها پسری به نام تام (متولد سال 1996) و دختری به نام سارنا (متولد سال 1998) می باشد.

عکس ژان رنو و دخترش ساندرا
عکس ژان رنو و دخترش ساندرا

رنو سال 2006 با زوفیا بوروکا (مدل بریتانیایی و بازیگر) ازدواج کرد، فرزند اول آن ها سال 2009 و فرزند دوم شان سال 2011 متولد شده اند.

جالب است بدانید:

ثروت ژان رنو 70 میلیون دلار برآورد شده است.

برای بازی در فیلم گودزیلا (1998) بازی در نقش نماینده اسمیت در فیلم ماتریکس را رد کرد.