بیوگرافی کامل و عکس های کالین فرث و همسر و فرزندانش

کالین فرث (Colin Firth) با نام کامل “کالین اندرو فرث بازیگر انگلیسی است که در تاریخ 10 سپتامبر سال 1960 در روستای گریشات همپشایر متولد شده است.

قد کالین فرث 1.87 متر است.

کالین فرث
کالین فرث

زندگی نامه کالین فرث

کالین فرث فرزند شرلی ژان و دیوید نورمن فرث می باشد. پدرش معلم تاریخ در کالج آلفرد کینگ و مسئول آموزش برای دولت نیجریه و مادرش مبلغ دینی در کالج آلفرد کینگ بوده اند که در حال حاضر به دانشگاه وینچستر تبدیل شده است.

کالین یک خواهر کوچک تر به نام کیت و یک برادر کوچک تر به نام جاناتان دارد که هر دو بازیگر هستند.

او دوران کودکی را به دلیل شغل والدینش در نیجریه گذرانده و در سن 11 سالگی در میزوری زندگی کرده است که از آن دوران به عنوان دورانی سخت یاد می کند.

هنگامی که به انگلستان نقل مکان کردند کالین در مدرسه مونتگومری در وینچستر ثبت نام کرد. کالین هیچ گاه به مدرسه علاقه نداشت، در مدرسه با او به عنوان یک دانش آموز غریبه برخورد می کردند و مورد آزار و اذیت همکلاسی هایش قرار می گرفته است.

فرث از سن 10 سالگی در کلاس های اجرا و تئاتر شرکت می کرد و در سن 14 سالگی تصمیم گرفت که یک بازیگر حرفه ای شود به همین دلیل پس از تحصیل در کالج Sixth Form به لندن نقل مکان کرد تا به تئاتر ملی جوانان ملحق شود.

سال 1983 در مرکز تئاتر توسط جولیان مایکل (نمایشنامه نویس) برای ایفای نقش در نمایش کشوری دیگر انتخاب شد و در سال 1984 با نقش آفرینی در فیلم شلپ شلوپ وارد دنیای سینما شد.

فیلم شناسی کالین فرث

کالین فرث در فیلم هایی همچون باغ اسرار آمیز، آپارتمان صفر، بازی ساز، شکسپیر عاشق با بازی گوئینت پالترو، خاطرات بریجت جونز با بازی رنی زلوگر، اهمیت جدی بودن و چیزی که یک دختر می خواهد حضور داشته است.

کالین فرث در فیلم سخنرانی پادشاه
کالین فرث در فیلم سخنرانی پادشاه

از فیلم های معروف کالین فرث می توان به در واقع عشق با بازی هیو گرانت و لیام نیسون، دختری با گوشواره مروارید با بازی اسکارلت جوهانسون، تروما، ننی مک‌ فی با بازی اما تامسون، سست‌ عفاف با بازی جسیکا بیل، جنوا، سرود کریسمس با بازی جیم کری و گری اولدمن، دوریان گری، یک مرد مجرد با بازی جولیان مور، استیو با بازی کیرا نایتلی، سخنرانی پادشاه با بازی جفری راش و هلنا بونهام کارتر، بندزن خیاط سرباز جاسوس با بازی گری اولدمن و تام هاردی، گامبیت با بازی کامرون دیاز، مرد راه‌آهن با بازی نیکول کیدمن، پیش از آنکه بخوابم با بازی نیکول کیدمن، جادو در مهتاب با بازی اما استون، کینگزمن: سرویس مخفی با بازی ساموئل ال.جکسون، نابغه با بازی جود لا و نیکول کیدمن، بچه بریجت جونز، کینگزمن: محفل طلایی و ماما میا! دوباره شروع کنیم با بازی مریل استریپ اشاره کرد.

کالین فرث در سریال غرور و تعصب (1995) نیز حضور داشته است.

این بازیگر برای بازی در فیلم یک مجرد نامزد (2009) دریافت جایزه اسکار و برای فیلم سخنرانی پادشاه (2010) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر مرد نقش اول شده است.

ازدواج و همسر کالین فرث

کالین فرث در سال 1989 با مگ تیلی (بازیگر) دوست شد، آن ها سال 1990 صاحب پسری به نام ویلیام جوزف شده و سال 1994 از هم جدا شدند.

عکس کالین فرث و همسرش لیویا جیگوژیولی
عکس کالین فرث و همسرش لیویا جیگوژیولی

بعد از رابطه کوتاه مدت با جنیفر اهله (هم بازی اش در سریال غرور و تعصب) در سال 1997 با لیویا جیگوژیولی (دستیار تهیه کننده) ازدواج کرد. حاصل ازدواج آن ها دو پسر به نام های لوکا (متولد سال 2001) و ماتئو (متولد سال 2003) می باشد.

حقایق جالب درباره کالین فرث

  • ثروت کالین فرث حدود 25 میلیون دلار برآورد شده است.
  • کالین فرث بعد از آشنایی با همسر ایتالیایی اش یادگیری زبان ایتالیایی را آغاز کرد و در حال حاضر به این زبان مسلط است.
  • سال 2007 از دانشگاه وینچسر درجه افتخاری دریافت کرد.
عکس کالین فرث و پسرش
عکس کالین فرث و پسرش
  • سال 2011 ستاره ای به نام او در پیاده روی مشاهیر هالیوود حک شد.
  • سال 2001 در لیست زیباترین های جهان توسط مجله people قرار گرفت.
  • با امیلی بلانت و جولیان مور دوستی نزدیک دارد.