8 کتاب پرفروش کل تاریخ

کتابخوانی و مطالعه اگرچه امروز در ایران تا حد زیادی کمرنگ شده اما ایرانیان از زمان های بسیار دور ید طولایی در کتابخوانی بخصوص شاهنامه خوانی و مطالعه اشعار مولانا، دیوان حافظ شیرازی، سعدی و کتاب های عرفانی همچون تذکره الاولیا و الهی نامه داشته اند.

علاقه به ادب در خون ما ایرانی ها سرشته شده و اثر آن را امروزه نیز در قیل و قال زندگی روزمره به وضوح می توان دید، آن جا که در دوراهی های زندگی و توام با باور عمیق دینی و استعانت از پروردگار، با گرفتن فال حافظ سعی می کنیم به یقین قلبی برای تصمیم گیری درست برسیم.

شکی نیست این چنین کتاب هایی در فهرست محبوب ترین و پرفروش ترین کتاب های تاریخ ایران جایگاه ویژه ای دارند اما اگر مشتاق هستید با سلیقه جهانی در انتخاب کتاب آشنا شوید در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی پرفروش ترین کتاب های کل دوران که کتاب خوان های بیشتری را به خود جذب کرده اند بپردازیم.

نکته: کتاب های مذهبی و سیاسی که جزو پرفروش ترین کتاب ها می باشند در این مقاله ذکر نشده و با نگاهی اجمالی به لیست متوجه می شوید که کتاب های رمان در صدر پرفروش ترین ها قرار دارند!

1. داستان دو شهر

کتاب داستان دو شهر
کتاب داستان دو شهر

تعداد فروش: 200 میلیون نسخه
نویسنده: چارلز دیکنز
سال انتشار: 1859

این رمان که داستان آن قبل از انقلاب فرانسه آغاز شده و در طول آن رخ می دهد یکی از بهترین آثار ادبیاتی جهان محسوب می شود.

داستان دو شهر نسبت به سایر کتاب های دیکنز کوتاه تر بوده و فضای تاریک و غمگینی دارد. این کتاب دارای سه فصل اصلی به نام های زندگی دوباره، ریسمان طلایی و مسیر طوفان می باشد.

لازم به ذکر است اجباری بودن مطالعه این کتاب در مقطع دبیرستان برخی کشورها در فروش بی نظیر آن بی تاثیر نبوده است.

2. ارباب حلقه ها

کتاب ارباب حلقه ها
کتاب ارباب حلقه ها

تعداد فروش: 150 میلیون نسخه
نویسنده: جی.آر.آر تالکین
سال انتشار: 1954

رمان فانتزی ارباب حلقه ها از بهترین کتاب های فانتزی حماسی کل دوران است که در سه کتاب یاران حلقه، دو برج و بازگشت پادشاه منتشر شده است.

تالکین با خلق سرزمین و شخصیت های خیالی در کتاب هایش، الهام بخش نویسندگان پس از خود در این زمینه بوده و به دلیل محبوبیت فوق العاده این سری کتاب ها، تاکنون فیلم ها، نمایش ها، آثار هنری، موسیقی و بازی های ویدئویی متعددی از آن ها ساخته شده است.

3. شازده کوچولو

کتاب شازده کوچولو
کتاب شازده کوچولو

تعداد فروش: 140 میلیون نسخه
نویسنده: آنتوان دو سنت اگزوپری
سال انتشار: 1943

این کتاب ارزشمند از بهترین کتاب های فرانسوی کلاسیک است که تاکنون به 300 زبان و گویش مختلف در جهان ترجمه شده است.

شازده کوچولو با بیان زیبا از مخاطرات بزرگ شدن آدم ها سخن می گوید و به شرح حوادثی می پردازد که پسربچه ای با احساس، هنگام سفر به نقاط مختلف جهان با آن روبرو می شود.

4. هری پاتر و سنگ جادو

کتاب هری پاتر و سنگ جادو
کتاب هری پاتر و سنگ جادو

تعداد فروش: 120 میلیون نسخه
نویسنده: جی.کی رولینگ
سال انتشار: 1997

رولینگ بی شک یکی از محبوب ترین نویسندگان معاصر است که به شیوه شگفت انگیزی به خلق افسانه های شجاعت و جادوگری در یک مدرسه به نام هاگوارتز پرداخته است.

مجموعه کتاب های هری پاتر در 7 جلد به چاپ رسیده و فیلم های ساخته شده براساس این رمان حدود 7.7 میلیارد دلار در سراسر جهان فروش داشته است.

هری پاتر و سنگ جادو اولین قسمت از این سری کتاب ها می باشد که نه تنها کودکان، بلکه بزرگسالان را نیز به سفری هیجان انگیز در سرزمین سحر و جادو دعوت می کند.

5. هابیت

کتاب هابیت
کتاب هابیت

تعداد فروش: 100 میلیون نسخه
نویسنده: جی.آر.آر تالکین
سال انتشار: 1937

این رمان فانتزی که 17 سال قبل از ارباب حلقه ها به رشته تحریر درآمده پیش درآمد جالبی از ارباب حلقه ها می باشد.

داستان درباره ماجراجویی هابیتی به اسم “بیلبو بگینز” است که با اصرار جادوگری به نام “گاندلف” به دنبال گنجی که توسط اژدهای اسماگ محافظت می شود خانه اش را رها کرده و در طول سفر با مخاطرات زیادی مواجه شده و حلقه شیطانی را پیدا می کند.

6. آلیس در سرزمین عجایب

کتاب آلیس در سرزمین عجایب
کتاب آلیس در سرزمین عجایب

تعداد فروش: 100 میلیون نسخه
نویسنده: لوئیس کارول
سال انتشار: 1865

آلیس در سرزمین عجایب یکی از بهترین کتاب های ادبیات کودکان است که روایتگر سفر دختری به نام آلیس به سرزمین های خیالی می باشد.

کارول در این کتاب به زبان ساده به بیان مفاهیم عمیق فلسفی و روانشناختی پرداخته است و داستان غنی و صحنه های لطیف این داستان، الهام بخش هنرمندان در عرصه های مختلف فیلم، انیمیشن، نقاشی و موسیقی بوده است.

7. رویای اتاق سرخ

کتاب رویای اتاق سرخ
کتاب رویای اتاق سرخ

تعداد فروش: 100 میلیون نسخه
نویسنده: کائو ژوکین
سال انتشار: 1754

این رمان که در چین به نام “داستان سنگ” نیز به شهرت رسیده یکی از چهار کتاب کلاسیک مشهور چینی می باشد که با تم عاشقانه به داستان دو خانواده ثروتمند چینی در دوران طلایی سلطنت چین و چگونگی ضعیف شدن آن ها و سقوط سلسله چینگ می پردازد.

در کشور چین جایگاه والایی برای این کتاب قائل شده اند و آن را هم سنگ آثار شکسپیر توصیف کرده اند.

8. و سپس هیچکس نبود

کتاب و سپس هیچکس نبود
کتاب و سپس هیچکس نبود

تعداد فروش: 100 میلیون نسخه
نویسنده: آگاتا کریستی
سال انتشار: 1939

آگاتا کریستی از نویسندگان شهیر در ژانر معمایی است که خلق 66 رمان و حدود 14 مجموعه داستان کوتاه از جمله “و سپس هیچکس نبود” را در کارنامه هنری خود دارد و اغلب آن ها در قالب فیلم و سریال به نمایش درآمده است.

این کتاب داستان افرادی را بیان می کند که به عنوان مهمانان آخر هفته یک میلیونر عجیب دعوت شده اند در حالی که هیچیک او را نمی شناسند و ماجرای رمزآلودی که در ادامه برای آن ها رخ می دهد اوج هنر نویسندگی کریستی را به نمایش می گذارد.

برای مشاهده فهرست کامل پرفروش ترین کتاب های کل تاریخ به این لینک مراجعه کنید.

منبع: ranker bestlifeonline