بیوگرافی کامل و عکس های کیرستن دانست و نامزدش جس پلمونز

کیرستن دانست (Kirsten Dunst) با نام کامل “کیرستن کارولین دانست” بازیگر آمریکایی است که در تاریخ 30 آوریل سال 1982 در پوینت پلزنت نیوجرسی متولد شده است.

قد کریستن دانست 1.7 متر است.

کریستن دانست
کریستن دانست

زندگی نامه کریستن دانست

کیرستن دانست فرزند کلاز هرمان دانست (مدیر اجرایی خدمات پزشکی شرکت زیمنس) و اینز راپرچت (هنرمند و سرپرست گالری هنری) می باشد. او یک برادر کوچک تر به نام کریستین دارد.

کیرستن دانست تا سن یازده سالگی در نیوجرسی زندگی کرده و در مدرسه رانی تحصیل کرده است. در سال 1993 و پس از طلاق پدر و مادرش، او به همراه مادر و برادرش به لس آنجلس نقل مکان کرد.

کیرستین دانست در مدرسه لورل هال و دبیرستان نتردام تحصیل کرده و هم مدرسه ای رامی ملک بوده، آن ها در کلاس تئاتر موزیکال هم کلاسی بودند.

فیلم شناسی کیرستن دانست

کیرستن دانست از سن سه سالگی در تبلیغات تلویزیونی به عنوان مدل لباس کودک فعالیت می کرد، در سن 6 سالگی در فیلم کوتاهی ساخته وودی آلن به عنوان نقش اصلی ظاهر شد و پس از آن در فیلم کمدی آتش غرور (1990) در نقش دختر تام هنکس به ایفای نقش پرداخت.

کیرستن دانست و جیمز فرانکو در فیلم مرد عنکبوتی
کیرستن دانست و جیمز فرانکو در فیلم مرد عنکبوتی

از فیلم های کیرستن دانست می توان به زنان کوچک با بازی وینونا رایدر، مصاحبه با خون آشام با بازی تام کروز و برد پیت، حریص، جومانجی، بسیار حساس، شب مادر، سگ را بجنبان با بازی داستین هافمن و رابرت دنیرو، سربازان کوچک، دیک و کلاغ اشاره کرد.

این بازیگر در فیلم های مرد عنکبوتی (2002) در کنار توبی مگوایر و ویلم دفو، لبخند مونا لیزا (2003) با بازی جولیا رابرتز، ویمبلدون (2004) در کنار پل بتانی، مرد عنکبوتی 2 (2004)، درخشش ابدی یک ذهن پاک (2004) با بازی جیم کری و کیت وینسلت، الیزابت‌ تاون (2005) با بازی اورلاندو بلوم و سوزان ساراندون، ماری آنتوانت (2006)، مرد عنکبوتی 3 (2007)، مالیخولیا (2011)، در جاده (2012) با بازی کریستن استوارت، وارونه (2012)، حلقه بلینگ (2013) با بازی اما واتسون، گوینده 2: افسانه ادامه دارد (2013)، ویژه نیمه‌شب (2016)، ارقام پنهان (2016)، وودشاک (2017)، فریب خورده (2017) با بازی ال فانینگ و نیکول کیدمن حضور داشته است.

کریستن دانست برای بازی در فیلم مصاحبه با خون آشام نامزد جایزه گلدن گلاب و برای بازی در فیلم مالیخولیا جایزه بهترین بازیگر جشنواره فیلم کن را دریافت کرده است.

ازدواج و همسر کریستن دانست

کریستن دانست بین سال های 2002 تا 2004 با جک جیلنهال دوست بوده است. او سال 2007 با جانی بورل (عضو گروه موسیقی ریزرلایت) وارد رابطه شد و بین سال ها 2012 تا 2016 با گارت هدلاند (هم بازی اش در فیلم جاده) دوست بوده است.

دانست سال 2016 با جس پلمونز (هم بازی اش در فیلم فارگو) دوست شد، آن ها سال 2018 با هم نامزد کردند و همان سال صاحب پسری به نام انیس هاوارد شدند.

عکس کریستن دانست و نامزدش جس پلمونز
عکس کریستن دانست و نامزدش جس پلمونز

حقایق جالب درباره کریستن دانست

 • ثروت کریستن دانست 25 میلیون دلار برآورد شده است.
 • برای بازی در فیلم جومانجی رقیب اسکارلت جوهانسون بود.
 • سال 1995 در لیست 50 فرد زیبای دنیا مجله people قرار گرفت.
 • بازی در فیلم زیبای آمریکایی (1999) را رد کرد، این نقش به مینا سوواری رسید.
 • بازی در فیلم مرد عنکبوتی را در حالی قبول کرد که کیت هادسون و آلیشیا ویت آن را رد کرده بودند.
 • بعد از بازی در مصاحبه با خون آشام، تام کروز هر سال در کریسمس برایش کیک نارگیل می فرستد که در خانواده دانست به نام کیک کروز شناخته شده است.
عکس کریستن دانست و تام کروز
عکس کریستن دانست و تام کروز
 • توسط مجله استرالیایی امپایر به عنوان دومین زن جذاب سینما انتخاب شد.
 • در فیلم مرد عنکبوتی (2002) از کلاه گیس قرمز استفاده کرده است.
 • واسطه آشنایی کریستن دانست و جک جیلنهال مگی جیلنهال بوده است.
 • فیلم مورد علاقه خودش مصاحبه با خون آشام است.
 • مدتی از افسردگی شدید رنج می برده و تحت مراقبت های پزشکی قرار گرفته است.
 • سال 2011 شهروندی آلمانی خود را دریافت کرده است.