بیوگرافی و عکس های گلاب آدینه و همسرش مهدی هاشمی و دخترش نورا

گلاب آدینه با نام اصلی “گلاب مستعان” بازیگر سرشناس سینما، تئاتر و تلویزیون می باشد که در تاریخ 22 آبان سال 1332 در تهران متولد شده است.

گلاب آدینه
گلاب آدینه

گلاب آدینه همسر مهدی هاشمی است. این زوج سال 1360 با هم ازدواج کردند و در سال 1362 صاحب دختری به نام نورا هاشمی شدند. نورا هاشمی در حال حاضر همسر سیاوش اسعدی (کارگردان) می باشد و یک پسر دارد.

ماجرای ازدواج دوم مهدی هاشمی با مهنوش صادقی

در تاریخ 7 تیر سال 1398 و به دنبال انتشار کلیپی از مهنوش صادقی در فضای مجازی مشخص شد مهدی هاشمی همسر آدینه مدت هاست همسر دیگری داشته و گلاب آدینه به دلیل عدم اطلاع از این موضوع آن را تکذیب کرد. اما بلافاصله بعد از انتشار این کلیپ هاشمی نیز کلیپ دیگری منتشر کرده و با تایید صحت ادعای مهنوش صادقی اعلام کرد او و آدینه مدت هاست به صورت توافقی جدا از هم زندگی می کرده و مهنوش صادقی در حال حاضر همسر اوست.

عکس گلاب آدینه و همسرش مهدی هاشمی و دخترشان
عکس گلاب آدینه و همسرش مهدی هاشمی و دخترشان

زندگی نامه گلاب آدینه

گلاب آدینه در رشته اقتصاد سیاسی تحصیل کرده است. او قبل از انقلاب و سال 1354 به گروه تئاتر “پیاده” مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ پیوست و در طول سال های بعد به عنوان بازیگر و کارگردان تئاتر فعالیت کرد.

آدینه سال 1359 و با بازی در فیلم “چوپانان کور” وارد عرصه بازیگری سینما و تلویزیون شد و طی سال های 1360 تا 1363 در سریال سلطان و شبان به ایفای نقش پرداخت.

فیلم ها و سریال های گلاب آدینه

گلاب آدینه در فیلم های متعدد از جمله زرد قناری، شکار خاموش، بهترین بابای دنیا، معجزه خنده، بال های سپید با همسرش همکاری کرده است.

عکس گلاب آدینه و دخترش نورا هاشمی
عکس گلاب آدینه و دخترش نورا هاشمی

از دیگر فیلم های گلاب آدینه می توان به روسری آبی با بازی عزت الله انتظامی و فاطمه معتمد آریا، فصل پنجم در کنار رویا نونهالی، بانوی اردیبهشت با بازی مینو فرشچی، زیر پوست شهر با بازی محمدرضا فروتن و باران کوثری، زندان زنان با بازی پگاه آهنگرانی، دوشیزه با بازی زیبا بروفه و بهنوش صادقی، نغمه در کنار حسین یاری، عروس افغان در کنار دخترش نورا هاشمی، مهمان مامان با بازی پارسا پیروزفر و حسن پورشیرازی، گل یخ با بازی گوهر خیراندیش و محمدرضا گلزار، یک تکه نان با بازی رضا کیانیان، وقتی همه خواب بودند، آرامش در میان مردگان، من دیه‌گو مارادونا هستم با بازی سعید آقاخانی، آبجی و دوباره زندگی با حضور شمس لنگرودی اشاره کرد.

گلاب آدینه در سریال های آغوش های خالی، فرستاده، پرواز در حباب و خواستگاران نییز حضور داشته است.

این بازیگر برای فیلم روسری آبی برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن شده است.