چگونه یک مرد جنتلمن واقعی باشیم؟

جنتلمن (به انگلیسی : Gentleman) به فردی گفته می‌شود که همه قواعد اجتماعی، فرهنگی و اخلاقی جامعه را رعایت کند.

برای جنتلمن بودن نیازی نیست که شخصیت عجیب و غریبی داشته باشید، در واقع جنتلمن بودن یک سبک زندگی است. برای جنتلمن بودن یک نکته را فراموش نکنید، اینکه احترام بگذارید؛ این احترام می تواند به خودتان باشد یا به کسانی که به آن ها اهمیت می دهید و کسانی که می خواهید به آن ها اهمیت دهید.

خصوصیات یک جنتلمن واقعی
خصوصیات یک جنتلمن واقعی

در ادامه این مقاله با مهم ترین ویژگی ها و خصوصیات یک مرد جنتلمن واقعی بیشتر آشنا می شوید. با پرشین استار همراه باشید؛

در ادامه بخوانید : مردان ثروتمند جذب چه زنانی می شوند؟

چگونه مثل یک جنتلمن باشیم؟

1. یک جنتلمن واقعی هرگز شایعه پراکنی نمی کند و پشت سر دیگران حرف نمی زند.

2. یک مرد جنتلمن می داند که برای به دست آوردن هر چیز با ارزشی باید تلاش کند.

3. یک مرد جذاب و جنتلمن به خوبی می رقصد؛ نیازی نیست که رقص های عجیب و غریب انجام دهید کافی است که بتوانید با یک آهنگ به آرامی خود را تکان بدهید و برقصید.

4. یک جنتلمن در همه حال به خانم ها کمک می کند؛ اگر ببیند که خانمی چیز سنگین را بلند کرده است سریع به کمک او می رود و در اتوبوس و مترو جای نشستن خود را به خانم ها (به ویژه زنان باردار و مسن) می دهد.

5. جنتلمن واقعی هیچ وقت در مهمانی ها دوستان و نزدیکان خود را تنها نمی گذارد؛ او در همه جا به اعضای خانواده و دوستانش احترام می گذارد.

6. جنتلمن واقعی اعتماد به نفس بالایی دارد اما مغرور و متکبر نیست.

7. یک مرد جنتلمن روشن فکر است؛ یک جنتلمن واقعی کمتر حرف می زند، به خوبی به عقاید دیگران گوش می دهد و از آن ها برای بهبود زندگی اجتماعی خود استفاده می کند.

8. جنتلمن واقعی جوانمرد است.

9. تیپ یک جنتلمن مختص خود اوست؛ افراد جذاب همیشه یک سبک لباس پوشیدن را انتخاب می کنند که معرف شخصیت، سبک زندگی و نگرش آن ها باشد. اگر کسی در مورد نحوه لباس پوشیدن آن ها اظهار نظر کند با احترام با او برخورد می کنند اما همچنان سبک خود را حفظ می کنند.

10. یک جنتلمن هرگز به یک خانم دروغ نمی گوید.

11. یک جنتلمن واقعی همیشه تمیز و مرتب است؛ لباس های او همیشه مرتب و اتو شده هستند، هر روز دوش می گیرد و هیچ وقت بوی عرق نمی دهد.

12. جنتلمن واقعی با طرز صحبت کردن و حرف هایش دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد.

13. جنتلمن واقعی همیشه درب را برای خانم ها باز می کند و در رستوان یا کافی شاپ صندلی او را عقب می کشد تا به راحتی بنشیند.

14. یک جنتلمن واقعی هرگز دیگران را قضاوت نمی کند.

15. جنتلمن واقعی اهداف (مالی و شخصی) خود را در زندگی پیدا کرده است و تمرکز خود را بر روی رسیدن به آن ها معطوف می کند.

16. یک مرد جنتلمن به خوبی بادیگران ارتباط برقرار می کند؛ یک مرد جذاب و جنتلمن به خوبی با دیگران ارتباط چشمی برقرار می کند، آن ها شنونده های خوبی هستند و توجه خود را به صحبت های دیگران جلب می کنند.

17. یک مرد جنتلمن همیشه وقت شناس است و سر قول و قرار های خود می ماند؛ اگر با شخصی قرار دارد وضعیت ترافیک را در نظر می گیرد، بنزین ماشین خود را چک می کند و سعی می کند یک خانم را منتظر نگذارد.

18. جنتلمن واقعی می داند که چگونه آشپزی کند.

19. یک جنتلمن همیشه خانم ها را تا نزدیک خانه همراهی می کند؛ اگر با یک خانم قرار گذاشته باشد او را تا دم خانه همراهی می کند تا از سالم رسیدن او اطمینان پیدا کند.

20. یک جنتلمن همیشه صورت حساب ها را خودش پرداخت می کند؛ اگر با جمع دوستان یا با یک خانم به یک رستوران یا کافی شاپ رفته باشد بیشتر مواقع صورت حساب ها را پرداخت می کند، بقدون اینکه مبلغ آن را چک کند.

منبع : thegentlemansjournal