عکس‌های هوایی از لندن، پایتخت انگلستان

دانستنی های جالب درباره شهر لندن

عکس های زیبا از لندن
عکس های زیبا از لندن

1. لندن بزرگ ترین شهر انگلستان و بریتانیا و پایتخت این کشور می باشد. این شهر کنار رودخانه تایمز قرار گرفته و تاریخچه ای دوهزار ساله دارد.

2. این شهر قبلا به نام هایی همچون لندنیم، لودنویک و لوندبرگ نیز شهرت داشته است.

3. لندن شهری با تنوع فرهنگی بی نظیر است. این شهر 8 میلیون فرد را در خود جای داده که در مجموع با بیش از 300 زبان مختلف از جمله بنگالی، گجراتی، پنجابی، کانتونیز، ماندارین، هوکین و البته انگلیسی صحبت می کنند.

4. لندن یکی از ثروتمندترین شهرهای جهان است و حدود 70 میلیاردر دارد.

5. کاخ پارلمان که به نام کاخ وستمینستر نیز شهرت دارد بزرگ ترین کاخ این شهر است.

6. بیگ بن که به احتمال زیاد معروف ترین نماد برجسته شهر لندن و البته بزرگ ترین برج ساعت دنیا است برخلاف تصور عموم به برج ساعت اشاره نمی کند بلکه نام زنگ داخل برج به نام بیگ بن مشهور است و نام برج در اصل برج الیزابت می باشد.

7. برای دریافت مجوز تاکسی رانی در لندن باید ثابت کنید که همه خیابان ها و اماکن مهم و برجسته شهر لندن را می شناسید. این کار حدود 2 تا 4 سال طول می کشد.

8. برای رانندگی شخصی در مرکز شهر لندن طی ساعات 7 صبح تا 5 عصر باید 10 پوند بابت هزینه شلوغی پرداخت کنید.

9. در لندن مکانی به نام اتاق باران وجود دارد که وقتی در آن می ایستی همه جای آن جا به جز نقطه ای که تو ایستاده ای باران می بارد!

10. برج لندن 6 کلاغ سیاه دارد زیرا چارلز دوم دستور داده بود برای محافظت از برج 6 کلاغ سیاه در آن نگهداری کنند و این سنت خرافی تا امروز حفظ شده است.

11. مجسمه جرج واشنگتن در میدان ترافالگار لندن روی خاکی که از آمریکا به آن جا منتقل شده قرار گرفته است زیرا واشنگتن گفته بود هرگز دوباره به کشور انگلیس قدم نخواهد گذاشت.

12. حدود 20 رودخانه پنهان زیرزمینی در لندن وجود دارد.

13. شهر لندن در واقع یکی از کوچک ترین شهرهای انگلیس با جمعیت 7 هزار نفر است اما بخش اداری لندن که در واقع شهر نیست حدود 8 میلیون نفر را در خود جای داده و حدود 4 برابر نیویورک وسعت دارد.

14. لندن بیش از 170 موزه دارد.

15. ایستگاه مترو واترلو شلوغ ترین ایستگاه حمل و نقل است که در سال حدود 1.265 میلیارد نفر از آن استفاده می کنند. جمعیت هند حدود 1.359 میلیارد نفر است.

16. مشاهیر بزرگی همچون کارل مارکس، چارلز داروین، سیلویا پلث، چارلز دیکنز، جیمی هندریکس، ولفانگ موزارت و غیره همگی در لندن زندگی می کرده اند و در حال حاضر در مکان زندگی همه این مشاهیر پلاک آبی آویزان شده است.

17. مجسمه سوزن کلئوپاترا که در سال 1838 در لندن ساخته شده یکی از سه سوزن معروف هرمی شکل است، با گذشت زمان چیزهای جالبی زیر این سوزن قرار داده اند از جمله نقشه لندن، نسخه ای از کتاب مقدس، عکس ملکه ویکتوریا، چند روزنامه، 1 روپیه و 12 تصویر از چهره برترین زنان کل تاریخ.

18. حتی ملکه الیزابت دوم نیز برای ورود به شهر لندن نیاز به اجازه شهردار این شهر دارد.

19. ملکه گاهی وقت خود را در کاخ باکینگهام می گذراند و در این اوقات پرچم سلطنتی در بالای این کاخ خودنمایی می کند. این پرچم که استاندارد سلطنتی نام دارد تنها برفراز ساختمان هایی که ملکه در آن حضور دارد افراشته می شود.

20. ولتر، ادگار آلن پو، مهاتما گاندی، وینسنت ون گوگ و سیگموند فروید همگی در دوره ای از زندگی خود در لندن زندگی کرده اند.

در ادامه عکس های زیبا و خیره کننده هوایی از شهر لندن قرار داده ایم. این عکس ها اثر عکاس معروف بریتانیایی به نام جیسون هاوکس می باشد که از سال 1991 در این زمینه فعالیت می کند.

تصاویر هوایی از شهر لندن
تصاویر هوایی از شهر لندن
تصاویر هوایی از شهر لندن
تصاویر هوایی از شهر لندن
عکس های هوایی شهر لندن
عکس های هوایی شهر لندن
عکس های هوایی شهر لندن
عکس های هوایی شهر لندن
عکس های زیبا از فراز شهر لندن
عکس های زیبا از فراز شهر لندن
عکس های زیبا از فراز شهر لندن
عکس های زیبا از فراز شهر لندن
عکس های شهر لندن
عکس های شهر لندن
عکس لندن
عکس لندن
عکس لندن
عکس لندن
عکس های شهر لندن
عکس های شهر لندن
عکس های شهر لندن
عکس های شهر لندن

منبع: uk.urbanestkickassfacts