آشنایی با تکنیک های قانون جذب و ان ال پی برای رسیدن به اهداف

قانون جذب و ان ال پی دو قانون و تکنیک مشهور برای رسیدن به اهداف شخصی هستند.

طبق قانون جذب هر رویداد مثبت یا منفی که در زندگی ما رخ می دهد توسط خود ما جذب شده است و آشنایی با رموز این قانون از طریق دوره های قانون جذب یا مطالعات شخصی به تحول مثبت دنیای پیرامون ما تاثیر بسزایی خواهد داشت.

ان ال پی نیز نوعی تمرین سلامت ذهن است که در دهه 70 میلادی طراحی شده و با برنامه ریزی مجدد ذهن در تحقق اهداف شخصی به ما کمک خواهد کرد.

آموزش قانون جذب و ان ال پی
آموزش قانون جذب و ان ال پی

در ادامه با آموزش ان ال پی و قانون جذب به صورت گام به گام همراه شما هستیم.

آموزش گام به گام قانون جذب

مرحله اول: آرامش ذهن

در ابتدا لازم است به مدت 5 تا 10 دقیقه به آرام سازی ذهن و مدیتیشن بپردازید، این کار قدرت مغز را افزایش داده و باعث آرامش ذهن می شود. این مرحله اختیاری است اما توصیه می شود حتما آن را انجام دهید.

مرحله دوم: تعیین هدف روشن

لازم است درباره آن چه می خواهید به دست آورید و زمان رسیدن به آن به صورت واضح و روشن فکر کنید و هیچ تردیدی درباره آن نداشته باشید. فراموش نکنید این افکار به جهان ارسال می شود و کائنات به هر آن چه فکر می کنید پاسخ می دهد. اگر افکار شما روشن نباشد کائنات فرکانس نامشخصی دریافت کرده و نتایج ناخواسته ای برای شما ارسال می کند.

پس مطمئن شوید افکار شما همان چیزی است که شور و اشتیاق قوی برای به دست آوردن آن دارید.

مرحله سوم: تجسم

بعد از انتخاب خواسته خود و اطمینان از این که اشتیاق کافی برای دستیابی به آن دارید، حالا زمان آن است که تصویری از آن چه می خواهید برای کائنات ارسال کنید تا به آن پاسخ دهد. برای این کار کافیست از قدرت تجسم خود بهره گرفته و خود را در حالی که به هدف رسیده اید در ذهن تصور کنید. هرچه جزئیات این تصویر دقیق تر باشد بهتر است.

به عنوان مثال اگر می خواهید شغل خاصی را به دست آورید خود را ببینید که در مصاحبه استخدامی پذیرفته شده اید، اگر خواسته تان ازدواج موفق است خود و همسر آینده تان را در ذهن تجسم کنید که با یکدیگر در حال قدم زدن هستید و غیره.

نکته مهم در این مرحله آن است که تا می توانید وارد جزئیات شده و تصویر واضح تری برای کائنات ارسال کنید.

مرحله چهارم: نوشتن

خواسته خود را روی کاغذ بنویسید: “من اکنون بسیار خوشحال و سپاسگزار هستم که ….” و جمله را با نوشتن آن چه واقعا می خواهید به پایان ببرید. دقت کنید که جمله شما باید به گونه ای نوشته شود که گویا همین حالا به خواسته خود رسیده و آن را به دست آورده اید. هنگام نوشتن از کلمات منفی استفاده نکنید.

تا زمانی که خواسته تان محقق شود هر روز زمانی را به تجسم اختصاص دهید، چشمان خود را ببندید و هدف خود را در ذهن تصور کنید به گونه ای که در حال حاضر رخ داده و هر روز سعی کنید تجسم دقیق تری داشته باشید.

مرحله پنجم: احساس کنید

این مرحله مهم ترین گام در استفاده موثر از قانون جذب است. باید به گونه ای فکر کنید، راه بروید، رفتار و صحبت کنید که گویی به خواسته خود رسیده اید. احساسِ “داشتن” باید آن قدر عمیق و قوی باشد که احساس نیاز به رسیدن از بین برود!

در این زمان است که کائنات به احساس و افکار قوی شما پاسخ داده و خواسته شما را محقق می سازد.

مرحله ششم: قدردانی

نشان دادن حس قدردانی و تشکر از کائنات به خاطر آن چه هم اکنون دارید باعث می شود کائنات تشویق شود تا چیزهای خوب بیشتری به شما بدهد!

لیست کامل چیزهایی که به خاطر آن ها سپاسگزار هستید را نوشته و بابت تک تک آن ها از خداوند و کائنات تشکر کنید. این کار باعث تسریع فرایند جذب خواسته شما خواهد شد.

مرحله هفتم: اعتماد

به کائنات اعتماد کنید و خیالتان راحت باشد که خواسته تان را برآورده می کند، تصور کنید در دنیایی شبیه همین دنیا هستید با این تفاوت که هر آن چه درخواست می کنید در لحظه برای شما فراهم می شود. هرگز منتظر و چشم به راه تحقق یافتن خواسته خود نباشید زیرا این کار پیام “نداشتن” به کائنات ارسال کرده و این پیام قانون جذب را متوقف می کند.

صبور باشید، اگر خواسته تان بلافاصله محقق نشد ناراحت نشوید، روی چگونگی کارها تمرکز نکنید، بگذارید جهان به شیوه خود آن را برای شما فراهم کند.

آموزش گام به گام ان ال پی

مرحله اول: تعیین هدف

هنگام تعیین اهداف باید روی آن چه می خواهید تمرکز داشته باشید نه آن چه نمی خواهید! در هدف های خود از کلمات از دست دادن و مشابه آن استفاده نکنید و سعی کنید بهترین جمله ممکن را برای بیان هدف انتخاب کنید.

به عنوان مثال اگر هدف شما ازدواج است، بهتر است به جای جمله “می خواهم با فرد خاصی آشنا شوم” از جمله “می خواهم با کسی که واقعا دوستش دارم زندگی کنم” استفاده کنید. هدف باید به اندازه کافی قدرت تهییج و انگیزه دادن به شما را داشته باشد.

مرحله دوم: سوالات مثبت

سوال پرسیدن از خود یکی از گام های مهم در ان ال پی است. درباره آن چه می خواهید در زندگی تان تغییر کند از خودتان سوال بپرسید و ذهن تلاش می کند به این سوالات پاسخ دهد. مهم است که سوالات شما به گونه ای بیان شود که پاسخ های مفید و مثبتی در پی داشته باشد.

به عنوان مثال به جای پرسیدن “من چه اشتباهی کرده ام؟” بهتر است بپرسید:

چه کار کنم تا احساس خوبی داشته باشم؟
چگونه می توانم زندگی خود را تغییر دهم؟
و غیره

مرحله سوم: ویرایش تصاویر ذهنی

ویرایش تصاویر افراد، رخدادها و چیزهای دیگر در ذهن تاثیر زیادی در احساس شما نسبت به آن ها خواهد داشت. در ذهن تصویر چیزی یا کسی که باعث تحریک و ناراحتی شما شده در نظر بگیرید و آن را طوری ویرایش کنید که احساس خوبی نسبت به آن پیدا کنید.

در پایان ویرایش، تصاویر ناخوشایند را کوچک و تار و دور کرده و تصاویر ویرایش شده را بزرگ و واضح و نزدیک کنید. هم زمان به تغییرات احساسی درون خود نیز توجه داشته باشید.

مرحله چهارم: صدای ذهن

صحبت های ذهنی و صدای درونی رابطه مستقیم با شادی و سلامت روانی افراد دارد. برای کاهش قدرت صداهای منفی و سرزنش کننده، توصیه می شود صداها را ویرایش کنید.

به محض شنیدن صدای درونی که می گوید: ” تو نمی توانی این کار را انجام دهی.” پیام را دوباره در ذهن تکرار کنید اما این بار با صدای شخصیت های کارتونی خنده دار و مضحک و همزمان به تغییر احساس خود توجه داشته باشید.

مرحله پنجم: پایان خوش

اگر از تجربه ناخوشایندی رنج می برید با آن همانند یک فیلم رفتار کنید، آن را چندین بار از جلو به عقب پخش کنید، سپس یک پایان خوش به آن اضافه کرده و بگذارید این تجربه به شیوه ای متفاوت و دوست داشتنی تمام شود.

مرحله ششم: ارتباط با رنگ ها

تجسم رنگ ها و ارتباط دادن آن با احساساتی که دوست دارید تجربه کنید شیوه بسیار جالبی است. به عنوان مثال اگر می خواهید اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید، رنگی که به نظرتان اعتماد به نفس بیشتری به شما می بخشد (مانند نارنجی روشن) انتخاب کرده و مربع بزرگی را در ذهن خود با آن رنگ آمیزی کنید. سپس به داخل مربع رفته و روی حس اعتماد به نفس و حالات خود در حالی که سرشار از اعتماد به نفس هستید تمرکز کنید. این احساس باید بسیار عمیق باشد.

در آینده هرگاه خواستید دوباره این احساس را تجربه کنید مربع را مقابل خود تصور کرده و به داخل آن بروید.

منبع: wikihow wikihow2