آن چه عکس پروفایل تان درباره شما به دیگران می گوید

تصویری که به عنوان عکس پروفایل برای صفحه شخصی خود در شبکه های اجتماعی انتخاب می کنید چیزهای زیادی در مورد شما می گوید که ممکن است خودتان از آن اطلاع نداشته باشید.

هنگام استفاده از عکس پروفایل، بی شک می خواهید تصویری انتخاب کنید که اطلاعات درست (یا اطلاعات موردنظر شما) را به دوستان و کاربران شبکه های اجتماعی ارائه دهد، نه کمتر نه بیشتر!

در ادامه به 7 مورد کلی که عکس پروفایل درباره شما می گوید اشاره خواهیم کرد. مواردی که شاید تا به حال به آن فکر نکرده باشید! با پرشین استار همراه باشید.

آن چه عکس پروفایل تان درباره شما به دیگران می گوید
آن چه عکس پروفایل تان درباره شما به دیگران می گوید

1. رازهای پنهان زندگی

ممکن است عکس پروفایلی که انتخاب می کنید به حقایقی درباره شما اشاره کند که نیمه پنهان شخصیت و زندگی تان را برملا سازد، این مسئله هم خوب است هم بد، کاربران با توجه به عکس شما متوجه می شوند که اهل سفر هستید، به یوگا علاقه مند هستید، مهم ترین شخص زندگی تان چه کسی است، غم بزرگ یا شکست عشقی تجربه کرده اید و …

قبل از انتخاب تصویر پروفایل، حتما دقت کنید که چه پیامی به دیگران انتقال داده می شود.

2. روابط عاطفی

دیگران با مشاهده عکس پروفایل حدس می زنند که آیا رابطه عاطفی شاد و متعهدی دارید؟ اگر عکس دونفره با ژست عاشقانه از خود و همسر یا نامزدتان انتخاب کنید که دست در دست هم و شاد هستید پی بردن به نوع رابطه عاطفی شما چندان سخت نیست.

اما برخی افراد عکس هایی در پروفایل قرار می دهند که اطلاعات اشتباه به بیننده منتقل می کند، عکس خواهر و برادر صمیمی یا عکسی با یک همکار، ممکن است تصور یک فرد متاهل را برای افرادی که با خانواده و همکاران شما آشنا نیستند ایجاد کند، در حالی که شما مجرد بوده و در رابطه عاطفی خاصی نیستید.

3. علایق

معمولا علایق افراد در عکس پروفایل آن ها مشهود است. تصویر فردی در حال کوهنوردی می گوید او به طبیعت و کوه علاقه دارد. عکس انبوهی کتاب بیانگر علاقه مفرط شخص به مطالعه است، تصاویر گروهی نمایانگر علاقه فرد به اجتماع و دوستان یا جمع های خانوادگی می باشد.

اگر می خواهید عکس پروفایل جدیدی در صفحه شخصی خود قرار دهید به این مسئله فکر کنید که دوست دارید در شبکه های اجتماعی با کدام یک از علایق خود به دیگران شناسانده شوید.

4. راحت و بی پروا؛ منزوی و ضعیف

اکثر کاربران با دیدن عکس پروفایل فرد می توانند حدس بزنند که او شخص با اعتماد به نفس و راحت یا فردی گوشه گیر با احساس ناامنی است. یک فرد با اعتماد به نفس معمولا لبخند واضحی به چهره دارد، به دوربین نگاه می کند و هرچند وقت یکبار عکس خود را عوض می کند زیرا نسبت به خود احساس رضایت دارد. اما افراد ناامنی و منزوی معمولا تنها یک عکس پروفایل دارند و حتی ممکن است عکسی غیر از عکس واقعی خود انتخاب کنند.

5. اسپرت یا هنرمندانه

با مشاهده عکس پروفایل می توان به شخصیت هنری یا اسپرت افراد پی برد. اگرچه چه شخصیت اسپرت داشته باشید یا هنرمندانه، در هر دو حالت می توانید دوست داشتنی و زیبا به نظر برسید.

تفاوت افراد هنری و خلاق در این است که به سلفی های سریع رضایت نمی دهند، آن ها زمان کافی صرف می کنند تا پس زمینه، لباس و چهره خود را به سبک دلخواه انتخاب کرده و با برش دادن تصویر و بازی با زاویه دوربین، عکس های خلاقانه ایجاد می کنند.

6. شخصیت دخترانه یا پسرانه

فارغ از جنسیت دختر یا پسر، اگر اغلب از ماهیگیری، شکار و کارهای یدی عکس می گذارید شخصیت متمایل به پسرانه دارید، اما اگر در عکس پروفایل به لباس و ظاهر خود اهمیت داده و سعی می کنید با لباس های مد روز ظاهر شوید، شخصیت متمایل به دخترانه دارید. هر دو سبک قابل قبول است و می تواند شما را منحصر به فرد و زیبا جلوه دهد.

7. احساس فرد نسبت به خودش

شاید کمی ناراحت کننده به نظر برسد اما گاهی برخی افراد از عکس هایی برای پروفایل خود استفاده می کنند که نشاندهنده عدم احساس رضایت نسبت به خود می باشد، این افراد خودشان را دوست ندارند و از اعتماد به نفس پایین رنج می برند.

ممکن است پشت اجسام دیگر پنهان شوند تا زیاد در معرض دید نباشند، یا شاید فقط تصویری از چهره ارسال کنند زیرا اندام خود را دوست ندارند. یا عکس های صفحه شخصی آن ها تنها از یک زاویه گرفته شده باشد.

لازم به ذکر است 7 موردی که در بالا به آن اشاره کردیم، ممکن است در فرهنگ های مختلف معنای دیگری به خود بگیرد. بنابراین نمی توان به عنوان قواعد کلی درباره همه عکس ها به کار برد.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید آن است که همواره احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و اگر از تصویر خودتان برای پروفایل استفاده می کنید از تصاویری استفاده کنید که خود واقعی تان را به نمایش بگذارد نه سایه ای که فرسنگ ها با شخصیت خودتان فاصله دارد!