شکم چاق خود را به آسانی شش تکه کنید

راز های رسیدن به شکم سیکس پک یا شش تکه

شما می‌توانید از نکات کلیدی و ترفندهایی آگاه شوید که افرادی با شکم های شش تکه از آن مطلعند. داشتن شکم شش تکه، هدف بسیاری از مردم است، با این حال تعداد بسیار کمی از افراد به آن دست می یابند. در واقع دستیابی به شکم شش تکه کار آسانی نیست، اما با یک رویکرد درست، قطعا می توانید به نتایجی که دنبالش هستید دست یابید.

اجازه دهید مروری کنیم به چند نکته که باید در مورد دستیابی به شکم شش تکه آنها را بدانید. البته یادتان نرود که انجام این موارد الزاما باعث شش تکه شدن شکم شما نمی‌شوند، اما رعایت شان ضروری است.

شکم های شش تکه
شکم های شش تکه

سهم‌های غذایی‌تان را کنترل کنید

هنگامی که صحبت از کاهش درصد چربی می‌شود، اولین چیزی که باید به یاد داشته باشید، کنترل سهم‌های غذایی‌تان است. مهم نیست غذاهایی که می خورید چقدر سالم باشند، اگر حجم زیادی از آنها را مصرف کنید، درصد چربی بدنتان کاهش پیدا نخواهد کرد. و این هم یعنی دورتر شدن از هدفتان، یعنی شکم شش تکه.

برای بدست آوردن شکم شش تکه، باید در عین رعایت یک برنامه غذایی اختصاصی خودتان، تعداد وعده‌های غذایی را بیشتر کرده، و حجم هر وعده را کاهش دهید. بدین ترتیب، اتفاق مهم دیگری که می‌افتد، این است که سوخت و ساز بدنتان همچنان بالا خواهد ماند.

وزنه‌های سنگین بلند کنید

شما باید در روال تمرینی خودتان، به تمرینات بدنسازی و بلند کردن وزنه‌های سنگین هم توجه زیادی کنید. از میان تمام تمریناتی که انجام می‌دهید، بلند کردن وزنه‌های سنگین، تمرینی است که به افزایش سرعت متابولیسم شما کمک خواهد کرد، و به شما امکان می‌دهد در ۲۴ ساعت و ۷ روز هفته، کالری بسوزانید، حتی زمان‌هایی که در حال استراحت هستید!

از آنجا که دستیابی به شکم شش تکه، بیشتر در مورد سوزاندن چربی‌هایی است که عضلات شکمتان را پوشانده، تا تقویت عضلات شکمتان، یک برنامه‌ی تمرین با وزنه‌ی مناسب، مفیدترین تمرین برای شما خواهد بود.

لازم به ذکر نیست که اگر شما لیفت‌های سنگین را با تمرینات ترکیبی مانند اسکات، ددلیفت و لانژ انجام دهید، در حین انجام این حرکات روی عضلات شکمتان نیز کار می‌کنید. بنابراین مجبور نیستید برای انجام حرکت کرانچ، ساعت‌ها وقت بگذارید.

خوابیدن را در اولویت قرار دهید

اگر قصد دارید به شکمی شش تکه دست یابید، باید به خوابتان توجه کنید. داشتن خواب کافی در شب، کمک خواهد کرد که حساسیت بدنتان به انسولین را به حداکثر برسانید، سرعت سوخت و سازتان را بهبود ببخشید، سطح انرژی‌تان را افزایش دهید، و برای هر تمرینی که انجام می‌دهید، انرژی بیشتری داشته باشید.  (اهمیت استراحت برای بدنسازی)

۸ ساعت خواب، ضروری است (ترجیحا ۹ ساعت). اگر بتوانید روی داشتن مقدار بیشتری خواب با کیفیت بالا در هر شب تمرکز کنید، متوجه تفاوت قابل توجهی در سرعت پیشرفت‌تان خواهید شد. البته ما از محاسن خواب خوب و کافی گفتیم، اما نیازی هست بگوییم که اگر به اندازه‌ی کافی و با کیفیت خوب استراحت نکنید چه می‌شود؟

چرخه‌ی کربوهیدرات، بهترین است

در آخر هم، تا آنجا که به تغذیه مربوط می شود، پیشنهاد می‌کنیم چرخه‌ی کربوهیدرات را امتحان کنید. این چرخه، یک سیستم رژیمی است که در برخی روزها کربوهیدرات بالاتر (معمولا در روزهای تمرین) و در برخی روزها کربوهیدرات پایین‌تر (معمولا در روزهای استراحت) مصرف می‌کنید.

با ایجاد یک چرخه‌ی کربوهیدرات مانند چیزی که گفتیم، قادر خواهید بود به طور موثر، سرعت سوخت و سازتان را در تمام اوقات بالا نگه دارید، که در نتیجه به افزایش سرعت چربی سوزی کل بدن منجر می‌شود. اگر برای یک دوره‌ی زمانی طولانی از رژیمی با کربوهیدرات بسیار پایین استفاده کنید، نهایتا متابولیسم بدن شما در حالت استراحت، بطور قابل توجهی کاهش خواهد یافت، و هنگامیکه این مسئله اتفاق بیفتد، دیگر چربی سوزی نخواهید داشت.

واضح است که اگر شما کربوهیدرات بسیار زیادی از برنامه‌ی غذایی‌تان حذف کنید، به زودی متوجه خواهید شد که برای انجام تمریناتتان انرژی لازم را ندارید. اگر در حالی که برنامه‌تان برای دستیابی به یک شکم شش تکه را دنبال می‌کنید، این نکات سریع را نیز به خاطر داشته باشید، می‌توانید شانس دیدن نتایج مورد نظرتان را افزایش دهید.

مطلب مرتبط: چالش ۳۰ روزه شکم شش تکه